«Šobrīd par krīzi vairs nedomājam, krīze ir kaut kas tāds, kas palicis senā pagātnē,» atzinis būvkompānijas RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

«Tomēr jāatzīst, ka būvniecība attīstās, galvenokārt pateicoties ES līdzfinansētiem projektiem. Privāto pasūtītāju ir ļoti maz. Mūsu uzņēmumam pirms krīzes 90% pasūtījumu bija no privātā sektora, 10% - no publiskā. Saprotams, ka tādas situācijas vismaz tuvākajos 10 gados Latvijā nebūs, bet 50% privātā sektora pasūtījumu, 50% - publiskā sektora būtu normāli,» būvkompānijas vadītājs stāstījis intervijā laikrakstam Diena.

«Šobrīd publiskā sektora pasūtījumu īpatsvars mūsu uzņēmumam ir 80 - 90%, un tikai 10 - 20% pasūtījumu nāk no privātā sektora,» viņš stāstījis.

Jautāts, vai privātā sektora pasūtījumu pieaugums gaidāms mājokļu vai biroja ēku būvniecībā, A. Pauniņš atbildējis: «Mājokļu segmentā, kā arī vidēja mēroga tirdzniecības centru būvniecībā. Turklāt visā Latvijā ir ļoti daudz krīzes laikā iesaldētu projektu, par kuriem pat nav zināms, kad tie nonāks līdz būvniecības pabeigšanai, bet varētu nonākt un tad arī tur būtu darbošanās iespējas.»

Runājot par strādājošo trūkumu nozarē, A. Pauniņš sacījis: «Mana pieredze liecina, augsti kvalificētu speciālistu trūkst, bet ne dramatiski. Protams, arī būvniecības nozari skārusi emigrācija, aizbraukuši gan augsta līmeņa speciālisti, gan amatnieki un palīgstrādnieki. Bet, par laimi, vērojama tendence, ka cilvēki - it īpaši izglītoti profesionāļi - Latvijā atgriežas, saprotot, ka visdziļākās krīzes brīdis ir pāri.»

Intervijā Dienai RE&RE valdes priekšsēdētājs arī izteicies par darbu Baltkrievijā. «Minskā būvējām biroja ēku kompleksu, kas bija mūsu pirmais projekts Baltkrievijā. Pētām Baltkrievijas tirgu, jo tieši šobrīd tur daudzi projektu attīstītāji jūtas gatavi iecerēto projektu realizācijai, viņiem tikai jāsper pirmie soļi. Ja Baltkrievijā būvniecības bums tiešām sāksies, tur pavērsies milzīgas darba iespējas.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra