Investēt naudu austrumu tirgos tagad ir sarežģīti, tāpēc investēts tiek tas, kas ir mūsu priekšrocība - zināšanas, tehnoloģijas, daudzu gadu pieredze -, strādājot rietumu sistēmā, sacīja sauso būvmateriālu ražotāja SIA Sakret direktors Andris Vanags.

Sakret noslēdzis franšīzes līgumu ar Krievijas pilsētas Samāras uzņēmumu Sakret Russland par Sakret būvmateriālu rūpnīcas izveidi Krievijā un līgumu par konsultācijām un apmācībām materiālu izstrādē un iekārtu izmantošanā atbilstoši Sakret standartiem. Sakret sauso būvmaisījumu rūpnīcā Krievijā tiks investēti astoņi miljoni eiro (5,6 miljoni latu), un rūpnīcas projektētā jauda būs 150 000 tonnu sauso būvmaisījumu gadā.

2012.gada decembrī Krievijas partneri ar savām iekārtām jau sāka ražot būvķīmiju ar Sakret zīmolu, kuras realizācija notiek Samāras apgabalā.

«Mums ir noslēgti divi lieli līgumi ar Samaras reģionu Krievijā. Pirmkārt, esam Krievijas uzņēmumam Sakret Russland pārdevuši licenci ražot un pārdot produkciju ar Sakret zīmolu. Otrs līgums ar Sakret Russland paredz to, ka mēs šī uzņēmuma darbiniekus apmācām pilnīgi visā - sākot ar rūpnīcas izvēli, tirgus izpēti. Visus darbiniekus apmācījām Sakret rūpnīcā Rīgā un mūsu rūpnīcās Igaunijā un Lietuvā, kā arī Sakret veikalos. Tika iemācīts pilnīgi viss biznesa modelis - kādā veidā apkalpojam un uzturam četras rūpnīcas un birojus piecās valstīs - Baltijas valstīs, Somijā un Zviedrijā. Šie divi līgumi arī ir mūsu investīcija,» skaidroja Vanags.

Viņš piebilda, ka naudu Krievijā Sakret neinvestē, jo šodien investēt naudu ir sarežģīti.
«Mēs paši pēdējo rūpnīcu esam uzcēluši 2008.gada augustā Lietuvā, tā bija desmit miljonu eiro (septiņu miljonu latu) investīcija, un mums vēl tā ir jāatmaksā bankai. Tāpēc tagad investējam to, kas ir mūsu priekšrocība, - zināšanas, tehnoloģijas, daudzu gadu pieredze, strādājot rietumu sistēmā,» sacīja Vanags.

Starptautiskā Sakret koncerna vadība ir pilnvarojusi Latvijas uzņēmumu Sakret attīstīt Sakret zīmolu Austrumu reģiona tirgū. Sakret noslēgtais līgums ar Samāras uzņēmumu ir pirmais solis franšīzes tīkla attīstībā austrumos.

«Kāpēc mēs to darām? Ne jau tāpēc, ka vācieši būtu slinki un mēs čakli. Tāpēc, ka mums ir valoda, kopējas atmiņas par 22 gadus veciem notikumiem, tāpēc ar Krievijas partneriem varam saprasties no pusvārda un protam sadarboties. Krievi, tāpat kā vācieši un amerikāņi, ir liela nācija, un lielās nācijas sagaida, ka sadarbības partneri runās viņu valodā. Sakret rūpnīcās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā bez latviešu valodas vēl ir četras darba valodas, jo mūsu darbinieki pārstāv sešas nacionalitātes, tāpēc jārunā daudzās valodās,» skaidroja Vanags.

Viņš piebilda, ka Sakret zināšanas pārdod un nesniedz neko par velti. Rūpnīcas celtniecības sākšana Samarā ir liels šīs sadarbības rezultāts, un otrs lielais rezultāts būs tad, kad šī rūpnīca sāks ražot produkciju pēc Sakret standartiem, norādīja Vanags.

«Franšīzes līgums paredz, ka esam atbildīgi par to, lai šajā rūpnīcā ražotais atbilstu Sakret standartiem. Visticamāk, tur taps arī tādi produkti, kas nav zināmi Latvijas tirgū, tāpat kā Latvijas tirgū ražojam vairākus produktus, kas nav pazīstami Vācijas tirgū. Krievijā ir savs tirgus un savas nianses produktiem, un mēs esam tie, kas atļauj vai neatļauj uz šī produkta likt Sakret logo. Mēs nosakām, kādām rūpnīcā jābūt iekārtām, rakstām visus darba uzdevumus, veicam kvalitātes pārbaudi. Arī tad, ja Sakret Russland izdomās ražot kādu jaunu produktu, mēs būsim tie, kas apstiprinās vai neapstiprinās tā receptūru,» sacīja Vanags.

Sakret 2012.gada kopējais apgrozījums, kas iekļauj Sakret Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas uzņēmumus, ir pieaudzis par 16,5%, salīdzinot ar 2011.gadu.

Pagājušā gada Sakret kopējais neauditētais apgrozījums Baltijā un Somijā sasniedza 15,5 miljonus eiro (10,85 miljonus latu), un tas ir pieaugums par 16,5%, salīdzinot ar 2011.gadu, kad uzņēmuma kopējais apgrozījums bija 13,3 miljoni eiro (9,31 miljons latu).

Latvijā 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza astoņus miljonus eiro (5,6 miljonus latu), kas ir par 14% vairāk nekā 2011.gadā, kad apgrozījums bija septiņi miljoni eiro (4,9 miljoni latu).

Pagājušajā gadā Sakret ir Baltijā saražojis un realizējis produkciju par 16% vairāk nekā 2011.gadā. Latvijā saražotās un realizētās produkcijas apjomi pieauguši par 13%. Vislielākais realizētās produkcijas pieaugums 2012.gadā bija Sakret rūpnīcai Igaunijā, sasniedzot 39% pieaugumu.

Sakret ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums, kas attīsta un pilnveido iegādātās franšīzes licences priekšrocības. Pirmais Sakret uzņēmums Baltijā tika izveidots Latvijā 2003.gadā, bet pirmā sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu rūpnīca savu darbu Latvijā sāka 2004.gadā. 2007.gada jūlijā savas durvis vēra Latvijas uzņēmējiem piederošā Sakret rūpnīca Igaunijā, bet 2008.gada augustā Lietuvā.

2012.gadā Sakret atvēra tirdzniecības pārstāvniecību Somijā, kur uzņēmums darbojas ar nosaukumu Sakret Norden.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra