Jaunais iecerētais Kurzemes cietums atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29. Šodien valdības sēdē tika atbalstīts priekšlikums minēto īpašumu nodot Tieslietu ministrijai. Savukārt Liepājas pašvaldībai apmaiņā tiks nodots īpašums, kas atrodas Pērkones ielā 32.

Šobrīd īpašums Alsungas ielā 29 netiekot izmantots un nav nepieciešams Liepājas pašvaldības funkciju realizēšanai. Jau iepriekš pašvaldība DB norādīja, ka saskaņā ar teritoriālo plānojumu šeit paredzēta sabiedriska rakstura un darījumu iestāžu apbūve, tāpēc principiālu iebildumu pret šādu objektu pašvaldībai nav. Lai arī vārdam «cietums» piemīt negatīva nokrāsa, tās tomēr ir investīcijas un jaunas darba vietas, atzīmēja Liepājas dome.

Jau gadiem tiek runāts, ka Latvijā akūti nepieciešami jauni cietumi, jo veco, kuru ēkas lielākoties ir būvētas XIX gadsimtā, iekšējais plānojums ir nepraktisks, kamerās atrodas pat līdz 70 ieslodzītajiem, arī infrastruktūra ir novecojusi, tāpēc nepieciešams papildu personāls, kas attiecīgi rada arī lielākas izmaksas. Pēdējo reizi Latvijā jauns cietums uzbūvēts pirms vairāk nekā 30 gadiem Jēkabpilī.

Plānots, ka pirmais no jaunajiem cietumiem tiks būvēts Olainē. Cietuma būvniecība aptuveni izmaksās 55,49 milj. Ls, liecina Tieslietu ministrijas aprēķini. Lielāko daļu izmaksu veido būvniecība – 52,23 milj. Ls, savukārt projekta izmaksas aprēķinātas 2,56 milj. Ls apmērā. Reālu cietuma būvniecību plānots uzsākt 2015. gadā, bet 2017. gada nogalē tas varētu tikt nodots ekspluatācijā.

Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcija paredz samazināt šobrīd esošās 12 ieslodzījumu vietas līdz sešām. Plānots, ka jauni cietumi tiks uzcelti Olainē, Kurzemē un Daugavpilī. Kā izmeklēšanas cietums tiks saglabāts Centrālcietums Rīgā, Vecumnieku atklātā tipa cietums un nesen uzceltā Cēsu audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra