Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  aprīlis

  Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Būvniecība un īpašums

Palielinās dzīvokļu cenas Rīgas centrā, mikrorajonos tirgus nīkulīgs

Šā gada maijā mājokļu tirgū ir saglabājusies augsta ārvalstu pircēju interese par kvalitatīvu dzīvokļu iegādi Vecrīgā, Rīgas klusajā un tuvajā centrā, informē Latio.

Savukārt vietējo pircēju aktivitāte galvaspilsētas centra dzīvokļu segmentā ir kļuvusi mērenāka. To apliecina arī dažādās Rīgas centra daļās notikušo darījumu proporcionālās izmaiņas. Tālajā centrā, kur pieprasījumu veido galvenokārt vietējie iedzīvotāji, kā arī piedāvājumā ir mazāk labu mājokļu, darījumu apjoms samazinās un pēdējā gada laikā ir sarucis līdz aptuveni pusei agrāko 60% vietā no visiem Rīgas centrā notikušajiem dzīvokļu darījumiem. Darījumu skaits šogad pieaug Vecrīgā, tuvajā un klusajā centrā, raksturo Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Ārzemnieku pieaugošā interese par dzīvokļu iegādi Rīgas centrā esot saistīta kā ar iespēju pēc īpašuma iegādes pretendēt uz termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, tā ar citiem apsvērumiem, piemēram, cerot uz kapitāla pieaugumu nākotnē.

Tikmēr pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem maijā nav mainījies un ir salīdzinoši zems. Joprojām saglabājas tā saucamie maiņas darījumi (maijā lielākus dzīvokļus cilvēki vēlējušies mainīt pret mazākiem un tālāk no centra).

Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena turpina svārstības pie 580 eiro atzīmes un maijā bija 581 eiro par kvadrātmetru – par diviem eiro mazāk nekā aprīlī.

Tā kā pieprasījumam pēc kvalitatīviem dzīvokļiem labās vietās no ārzemju pircēju puses ir tendence palielināties, šādu dzīvokļu cenas Rīgas centrā maijā ir pieaugušas. Ļoti labu dzīvokļu cena renovētās mājās centrā ir sākot no 2000 eiro/m2, bet atsevišķās mājās var sasniegt 5000 eiro/m2. Darījumi notiek par cenām 2300–2700 eiro/m2.

Tālajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu pirmskara ēkās cena maijā bija 650–900 eiro/m2, remontētu – 900–1100 eiro/m2. Tuvajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas bija 900–1200 eiro/m2, bet remontētu – 1200–1500 eiro/m2, savukārt klusajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas attiecīgi bija 1200–1400 eiro/m2, bet remontētu – 1600–1800 eiro/m2.


 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Atklās jaunas kopstrādes telpas uzņēmējiem

Atklās jaunas kopstrādes telpas uzņēmējiem  

Turpinot Jaunās Teikas attīstību, Hanner uzņēmumu grupa uzsākusi biroju telpu rezervāciju jaunajās kopstrādes (coworking) telpās Teikums, kuru oficiālā atklāšana iecerēta maija beigās, informē uzņēmumā. Coworking telpās Teikums būs vairāk...

Reklāma