Sākot no 9.jūlija visiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietotājiem ir iespējams autentificēties sistēmā, izmantojot vairāku Latvijas kredītiestāžu identifikatorus un paroles, izmantojot latvija.lv sniegto tehnisko risinājumu, liecina dienesta sniegtā informācija medijiem.

Jau šobrīd visi VID EDS lietotāji var pieslēgties EDS sistēmai, izmantojot ne tikai piešķirtos EDS identifikatorus un paroles vai e-me un eID kartes, bet arī šādu kredītiestāžu piešķirtos identifikatorus un paroles: Swedbank, SEB, Citadele, Norvik banka, Nordea, DNB.

Tas nozīmē, ka turpmāk visi tie VID EDS lietotāji, kuri ir arī minēto kredītiestāžu klienti un internetbankas izmantotāji, var pieslēgties VID EDS, klikšķinot uz VID mājaslapā vid.gov.lv sadaļā Pieslēgties EDS labajā pusē redzamās ikonas Latvija.lv un izvēloties attiecīgo kredītiestādi, kuras internetbankas lietotājs ir persona.

Šāda iespēja ievērojami atvieglošot autentificēšanos EDS tiem lietotājiem, kuri sistēmu neizmanto bieži un tādējādi mēdz aizmirst vai nozaudē savus piekļuves datus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra