Ceturtdien Rīgā notiekošajā samitā Slovākija, Ungārija, Bulgārija un Rumānija parakstīja vienotu deklarāciju, atbalstot ierosinājumu par Eastring gāzes cauruļvada būvniecību, lai savienotu centrālo un dienvidaustrumu Eiropu.

Nosaukums Eastring šajā deklarācijā gan netiek minēts.

Ekskluzīvā intervijā tiešsaistes medijam EurActiv 7.maijā bijušais Čehijas premjerministrs Mireks Topolaneks sniedza plānotā projekta izvērstu skaidrojumu.

Eastring ir gāzesvads, no kura viena versija ir 832 kilometrus gara un stiepjas pāri Slovākijai, Ungārijai un Rumānijai, bet cita versija ir 1274 kilometrus gara un sasniedz Bulgāriju.

Viena no šī projekta priekšrocībām ir, ka Eastring Slovākijas teritorijā izmantotu gāzes transporta uzņēmuma "Eustream" infrastruktūru, kas pēc 2009.gada gāzes krīzes tika pilnībā atjaunota.

Paredzēts, ka šis cauruļvads transportētu gāzi abos virzienos, pirmajā posmā transportējot 20 miljardus kubikmetru gāzes gadā un pēc pēdējā posma noslēgšanās - 40 miljardus kubikmetru gāzes gadā.

Potenciālie gāzes avoti piegādēm ir Azerbaidžāna, Turkmenistāna, Irāka, Kipra un Krievija, bet reversajai plūsmai - Rietumeiropas gāzes krātuves.

Optimistiskās prognozes paredz gāzesvada pirmā posma celtniecības darbus sākt 2018.gadā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra