Par farmācijas uzņēmumu Olainfarm pircēji interesējas katru mēnesi, un cena, cik par uzņēmumu piedāvā, ir 160 miljoni eiro (120 miljoni latu), atklāj Olainfarm padomes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Uzņēmējs atzīst, ka kompāniju pārdot viņam piedāvā visu laiku, stāv pat pircēju rinda - nepaiet ne mēnesis, kad atkal parādās jauns pretendents. Un tas notiek, neskatoties uz to, ka uzņēmuma vadība visu laiku saka: Olainfarm netiek pārdots.

Piedāvājumi pārpirkt farmācijas kompāniju ir gan no Rietumiem, gan no Austrumiem, pat no Latīņamerikas, konkrēti - no Čīles, intervijā laikrakstam Telegraf atklāj Maligins.

Interesi izrāda gan spekulanti, kuri vēlas uzņēmumu pārdot tālāk, gan stratēģiskie investori - milzīgi pasaules farmācijas giganti, kuri gatavi attīstīt ražošanu Latvijā.

Jau ziņots, ka Latvijas zāļu ražotāja Olainfarm konsolidētā peļņa pirmajā pusgadā sasniegusi 3,7 miljonus latu, liecina kompānijas paziņojums NASDAQ OMX Riga. Tas ir par 15% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn, kad peļņa bija 3,2 miljoni latu.

Olainfarm apgrozījums šī gada pirmajos sešos mēnešos pieaudzis par 27%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, un sasniedzis 22,7 miljonus latu.

Patlaban Olainfarm produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Olainfarm 2012.gada budžets un darbības plāns paredz, ka uzņēmuma apgrozījums šogad sasniegs 48 miljonus latu, bet peļņa veidos 8,6 miljonus latu. Saskaņā ar 2012.gada pirmā ceturkšņa neauditēto pārskatu realizācija ir sasniegusi 25% no gada plānotā apjoma, bet peļņa - 28% no gadā plānotās.

Olainfarm pērn guvis rekordlielu peļņu 6,8 miljonu latu apjomā, kas bijusi par 93% lielāka nekā 2010.gadā, kad tā bija 3,53 miljoni latu. "Olainfarm" koncerna apgrozījums pērn bija 36,71 miljons latu.

Olainfarm akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Riga Oficiālajā sarakstā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra