Nākamnedēļ farmācijas kompānija AS Olainfarm atklās jauno gatavo zāļu formu ražotni, informē uzņēmuma pārstāvji.

Jaunā gatavo zāļu formu ražotne ietver nitrofurānu zāļu ražošanas iecirkni, gatavo zāļu mazo sēriju ražošanas iecirkni un gatavo zāļu formu izstrādes laboratoriju. Tā izveidota projektā Augstas pievienotās vērtības investīcijas nitrofurānu zāļu ražošanā, par kuru 2012.gada 15.augustā AS Olainfarm noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

AS Olainfarm jaunās gatavo zāļu formu ražotnes izveide ir lielākais finansiālais ieguldījums farmācijas ražošanas attīstībā Baltijas valstīs 2014.gadā.

Projekta kopējās izmaksas ir 9,6 miljoni eiro, no kuriem 2,5 miljoni eiro ir pieprasītais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Līdz ar jaunās gatavo zāļu formu ražotnes atklāšanu AS Olainfarm būtiski paaugstinās iespējas izstrādāt jaunas gatavo zāļu formas, kā arī radīs ekonomisku pamatu ražot mazās zāļu sērijas. Modernizētajā nitrofurānu zāļu ražošanas iecirknī tiks ražoti esošie Olainfarm nitrofurānu rindas produkti (Furamags, Furagīns, Furadonīns, Furasols), palielinot ražošanas procesa efektivitāti, kā arī pēc izstrādes pabeigšanas tajā sāks ražot jaunu preparātu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra