Jau rudenī varētu tikt iedarbināta jauna ES struktūrfondu programma, kas atbalstītu jaunu ražošanas iekārtu un tehnoloģiju iegādi, tādējādi veicinot konkurētspēju, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tā uz DB jautājumu Latvijas Radio 4 raidījumā Darbojošās personas atbildēja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa norādīja, ka tā būtu līdzīga ES struktūrfondu atbalsta programmai «Augstas pievienotās vērtības investīcijas». Sākotnēji šai programmai pieejamais finansējums būtu 80 milj. eiro. «Tā ir viena no manām prioritātēm. Tikko Finanšu ministrijai iesniedzām jaunu dzīvojamo māju energoefektivitātes programmu, nākamā būs grantu programma, kas ļautu jau rudenī iedarbināt iecerēto atbalstu ražošanas iekārtu un tehnoloģiju iegādē,» skaidro D. Reizniece-Ozola. Vairāki aptaujātie ražotāji un ražotāju organizāciju vadītāji pozitīvi vērtē faktu, ka uzņēmējiem būs vēl viena iespēja paaugstināt konkurētspēju un ar ES struktūrfondu atbalstu iegādāties jaunas iekārtas.

«Esam lūguši Ekonomikas ministriju šādu ražotāju atbalsta programmu no 2014. gada līdz 2020. gadam – ES plānošanas periodam, un mūsu lūgumus ir uzklausīts, tāpēc ministres sacīto vērtēju pozitīvu,» uzsver Latvijas Ķīmijas un farmācijas asociācijas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis. Viņš norāda, ka šāda programma ļaus īstenot ražošanas paplašināšanu un kāpināt produktivitāti.

Plašāk lasiet rakstā Ražotājiem sola atbalstu iekārtu iegādē otrdienas, 3. marta, laikrakstā Dienas Bizness (4. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra