Riepas pārtop sēdekļos

Ražošana
2015. gada 30. marts 14:20

Otrdien Priekules vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums SEMS dosies uz starptautisku festivālu. Uzņēmumā tapušos sēdekļus jau iegādājas un pasūta vietējie iedzīvotāji, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Skolēnu mācību uzņēmumā (SMU) SEMS darbojas 11. klases skolnieces Elza Līga Strēle un Jekaterina Siļčukova. Pagājušā gada okto­brī viņas sākušas ražot sēdekļus. Meitenes stāsta, ka idejas pamatā ir vēlme izmantot otrreizējos izejmateriālus.

Sēdekļu pamatne ir divas kopā saskrūvētas neliela diametra riepas, ko bez maksas atvēl vietējā biogāzes ražotne un piedāvā priekulnieki. Virsmai izgriež finiera ripu, ko polsterē ar porolonu. Visu nosedz ar mēbeļu audumu vai citu materiālu. Sēdekļi variēti, tiem pievienojot ritentiņus, iekšpusi oderējot mantu ievietošanai. Tapis arī variants ar noņemamu un mazgājamu pārvalku. Mēbeļu gatavošanai vienu sava dzīvokļa istabu atvēlējis Elzas Līgas brālis. Smagākajos darbos palīdzot ģimenes locekļi.

Atsauksmes bijušas labas – mīksti, ērti. Gandrīz visi izgatavotie jau esot pārdoti. Sākumā dizainu domājušas pašas, bet nu to nosakot pasūtītāji. Pirmo sēdekļu toņi bijuši pelēcīgi, bet pircēji vēlējušies košākus. Cena atkarīga no izejmateriāliem un ir 20–30 eiro. Meitenes spriež, ka vienkāršākie sēdekļi piemēroti darbnīcām, servisiem, bet greznākajiem noteikti ir vieta dzīvokļos. Nākotnes sapņi – taps gan augstāki, gan zemāki, ar iemontētām gaismām.

Plašāk - 30. marta laikrakstā Kursas Laiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra