Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Ražošana

airBaltic padomes priekšsēdētājas amatā ieceļ Santu Glāznieci

Par Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic padomes priekšsēdētāju piektdien iecelta valsts pārstāve Santa Glāzniece, savukārt priekšsēdētājas vietnieks būs pārstāvis no lidsabiedrības privātā akcionāra Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) Žans Šarls Korsaks, pavēstīja airBaltic padomes loceklis Gints Kiršteins.

Viņš norādīja, ka nākamā padomes sēde notiks 12.augustā, kad padome lems par dažādiem ar airBaltic saistītiem jautājumiem, tostarp, piemēram, paredzēts lemt par kompānijas pamatkapitāla palielināšanu.

Lursoft informācija liecina, ka iepriekšējai airBaltic padomei, kas tika iecelta šogad janvārī un strādāja tādā pašā sastāvā kā esošā, nebija ne padomes priekšsēdētāja, ne arī padomes priekšsēdētāja vietnieka.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka aviokompānijas padomē no valsts iecelti līdzšinējie padomes locekļi Kiršteins, Glāzniece un Raitis Tukāns, savukārt BAS intereses arī turpmāk pārstāvēs Ilmārs Razumovskis un Korsaks, kuri šogad jūnijā atkāpās no padomes locekļu pienākumu pildīšanas.

Akcionāriem bija jāpārvēlē airBaltic padome, jo tā nebija lemtspējīga – BAS izvirzītie pārstāvji airBaltic padomē Razumovskis un Korsaks šogad 21.jūnijā atkāpās no padomes locekļu pienākumu pildīšanas. Tādējādi padomē palika tikai trīs no valsts puses izvirzītie padomes locekļi – Glāzniece, Kiršteins un Tukāns.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

airBaltic dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder airBaltic prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma