Puse jeb ap 45 miljoniem latu no airBaltic pērnā gada zaudējumiem saistīti ar pamatdarbību; tos avikompānija šogad cer nedaudz samazināt.

Pārējos pērnā gada zaudējumus 40 miljonu latu apjomā veido vienreizēji izdevumi, kas raksturo iepriekšējās airBaltic vadības pieļautās kļūdas un privātā akcionāra uzņemtās saistības, liecina a/s Air Baltic Corporation konsolidētais gada pārskats. 2012.gadā pirmajos sešos mēnešos airBaltic joprojām bija lieli zaudējumi – 23 miljoni latu, bet šogad kopumā airBaltic tos cer noturēt 33 miljonu latu apjomā.

Saukārt 2014. gadā aviokompānija jau plāno atgriezties pie peļņas. airBaltic izpildirektors Martins Gauss ir pilnībā pārliecināts par restukturizācijas programmas izdošanos, kas ilgtermiņā ļaus atdot valstij arī tās aizdotos līdzekļus. Labāku airBaltic rezultātu pamatā šogad būs tas, ka tiek slēgti nerentabli reisi, samazinātas personāla un sadarbības partneru izmaksas, DB norādīja airBaltic finanšu direktors Vitolds Jakovļevs. «Ceram, ka spēsim noturēt apgrozījumu, kas mums varētu palīdzēt,» tā viņš.

«Neredzu iemeslu, kādēļ lai uzstādītie mērķi netiktu sasniegti,» norādīja M. Gauss. Līdz ar peļnas atgūšanu 2014. gadā plānots sākt atmaksāt valsts aizdevumu, kas gan paprasīs vairākus gadus. M. Gauss sola publiskot kompānijas rādītājus ik pa sešiem mēnešiem, kā arī informēt par ikmēneša rādītājiem. Tā šogad janvārī iecerētais nav izpildīts, bet sākot no februāra rezultāti ir labāki nekā plānots. Jūlijā un augustā ir paredzēts pelnīt, bet tad atkal sekos zaudējumus nesoši mēneši.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra