Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Foto: LETA

airBaltic zaudējumi piecos mēnešos - 13 miljoni latu; rosinās mazināt algas vadībai  16

Aviokompānijas airBaltic zaudējumi gada pirmajos piecos mēnešos ir apmēram 13 miljoni latu. To šorīt, runājot Latvijas Radio, pavēstīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Šā gada pirmajā ceturksnī aviokompānijas zaudējumi bijuši 18 miljonu latu apmērā, toties aprīlī un maijā tā guvusi piecu miljonu latu peļņu. Grūti esot pateikt, kādi būs darbības rezultāti jūnijā, jo politiķu izteikumi publiskajā telpā aviokompānijai par labu neesot nākuši.

Saistītie raksti

Augulis kā zaudējumu iemeslus minēja degvielas sadārdzinājumu, bargo ziemu, kavētos lidojumus, un norādīja, ka kompānijas vadība plānoja mazākus zaudējumus. Esot jāvērtē kompānijas vadības atbildība par kļūdām plānošanā. 

Maksātnespējas pazīmes neesot vērojamas. Vasaras mēnešos airBaltic varētu strādāt ar peļņu, tādējādi kompensējot gada sākuma zaudējumus.

Audits neesot apstiprinājis politiķu pieņēmumus, ka airBaltic līdzekļi aizplūduši uz ārzonām vai citām kompānijām.

Pēc Auguļa domām, akcionāru sapulcē jāpārskata aviokompānijas vadības atalgojums līdzīgi, kā tas tiekot darīts Vācijā. Jāvērtē, vai tas ir adekvāts ieguldījumam un saskan ar nepareizu plānošanu.

Valdība šodien slēgtajā sēdes daļā uzklausīs provizoriskos airBaltic audita rezultātus.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  5

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma