Dāņu zemo cenu lidsabiedrība Cimber Sterling pievienojusies to Eiropas aviokompāniju skaitam, kas finansiālu problēmu dēļ apturējušas darbību

Tas teikts Cimber Sterling izplatītajā relīzē, kur kompānijas vadība pauž dziļu nožēlu par to, ka, neskatoties uz labajiem nodomiem, lidsabiedrību tomēr nav izdevies glābt no bankrota. Jāpiebilst, ka kopš decembra Cimber Sterling finanšu direktora amatā strādāja bijušais airBaltic finanšu direktors Mārtiņš Antonovičs. Būtiski arī, ka 70% Cimber Streling akciju pērnā gada vasarā iegādājās ukraiņu miljardieris Igors Kolomoiskis, kas 2011. gada vasarā tikās arī ar Latvijas premjeru Valdi Dombrovski. Medijos vairākkārt izskanēja, ka I. Kolomoiskis nolēmis papildu jau sev piederošām sešām aviokompānijām iegādāties arī airBaltic, bet toreiz V. Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke Neatkarīgai noliedza, ka ar ukraiņu investoru būtu tikusi pārrunāta airBaltic akciju pārdošana. Tāpat 2011. gada augustā, iespējams, risinot airBaltic finanšu problēmas, Ukrainā tikās bijušais airBaltic vadītājs Bertolts Fliks un ekspolitiķis Andris Šķēle, rakstīja žurnāls Ir.

Cimber Sterling tika dibināta 1950. gadā un tās darbības pārtraukšana tiek skaidrota ar to, ka Ukrainas investors apturējis savu finansējumu. I. Kolomoiskis pēc žurnāla Forbes veidotā saraksta atzīts par trešo bagātāko Ukrainas iedzīvotāju, kura bagātība lēšama uz 2,9 miljardiem latu. Bez Cimber Sterling viņam pieder zviedru Skyways un City Airline, kā arī ukraiņu lidsabiedrības Dņiproavia, AeroSvit un Donbasaero. DB jau rakstīja, ka augsto degvielas cenu un sīvās konkurences dēļ situācija ar Eiropas aviokompānijām ir ļoti saspringta. Šogad savu darbību ir pārtraukušas jau vairākas lidsabiedrības, starp tām pašreizējā airBaltic vadītāja Martina Gausa bijusī darbavieta ungāru Malev un bijusī SAS grupas lidsabiedrība Spānijas Spanair.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra