Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Foto: LETA

Deviņos mēnešos airBaltic pasažieru skaits krities, bet peļņa augusi līdz pusmiljonam  13

Lai arī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic šā gada pirmajos deviņos mēnešos pārvadājusi par 5% mazāk pasažieru nekā tādā pašā laika posmā pērn, aviokompānija uzrādījusi peļņu 520 tūkstošu latu apmērā, liecina uzņēmuma finanšu pārskats.

Lai nodrošinātu aviokompānijas peļņu, tai bija no «daudz kā jāatsakās», atzina airBaltic vadītājs Martins Gauss. «Mums bija jāpārtrauc darbība atsevišķos maršrutos. Samazinājām arī airBaltic floti no 34 uz 25 lidmašīnām,» viņš skaidro.

Saistītie raksti

Šā gada vasarā – finanšu pārskata gada trešajā ceturksnī airBaltic izdevās nopelnīt 9,28 miljonus latu. Uzņēmuma RASK jeb ieņēmumi uz vienu sēdvietu kilometru šā gada trešajā ceturksnī bija 6,62 lati, bet pirmo deviņu mēnešu laikā – 5,38 lati. Savukārt ieņēmumi no viena pasažiera trešajā ceturksnī veidoja 82,70 latus, bet pirmo deviņu mēnešu laikā – 71,88 miljonus latu.

Tādējādi šā gada trešajā ceturksnī gada griezumā nacionālās lidsabiedrības neto peļņa kāpusi par 6,36 miljoniem eiro (4,47 milj. Ls), un ieņēmumi no pasažiera – par 7,95 eiro (5,59 Ls). Deviņu mēnešu griezumā šie rādītāji pieauguši attiecīgi par 27,47 miljoniem eiro (19,31 milj. Ls) un 5,85 eiro (4,14 Ls).

Aviokompānijas ieņēmumi laika posmā no jūnija līdz septembrim sasniedza 73,59 miljonus latu, bet laikā no janvāra līdz septembrim – 179,89 miljonus latu. Salīdzinot ar  attiecīgiem laika posmiem 2012. gadā, gan deviņu mēnešu, gan trešā ceturkšņa griezumā vērojams ieņēmumu kāpums 2% apmērā.

Tikmēr pārvadāto pasažieru skaits gan trešajā ceturksnī, gan gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgiem laika posmiem pagājušajā gadā, ir samazinājies par 5%. Šā gada vasarā – laikā no jūnija līdz septembrim Latvijas nacionālā aviokompānija pārvadāja 880 tūkstošus pasažieru, bet pirmo gada deviņu mēnešu laikā – 2,22 miljonus pasažieru.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma