Pirmdien, dienu pirms valdības lēmuma par bankrota priekšā nonākušās lidsabiedrības airBaltic nākotni, tās vadītājs un līdzīpašnieks Bertolts Fliks Kijevā ticies ar bijušo premjeru Andri Šķēli.

A. Šķēle uz tikšanos ar B. Fliku esot ieradies kopā ar finansistu un digitāllietā tiesājamo Hariju Krongornu, liecina žurnāla Ir rīcībā esošā informācija.

«Nu, viņš tur bija,» žurnālam par tikšanās nolūku ar B. Fliku atbildējis A. Šķēle, apgalvojot, ka tā nebija iepriekš organizēta. A. Šķēlem neesot arī nekādas slēptas finansiālas intereses airBaltic.

Žurnāls atgādina, ka šī ir otrā reize, kad airBaltic sakarā parādās A. Šķēles vārds. Vasaras sākumā pie premjera Valda Dombrovska ieradušies Ukrainas Privatbank akcionāri Igors Kolomoļskis un Genādijs Bogoļubovs, kurus kā ukraiņu investorus, kas interesējas par investīcijām Latvijā, pie premjera atvedis uzņēmējs, Valda Zatlera kādreizējais padomnieks Vasīlijs Meļņiks, žurnālam apliecināja kādreizējais premjera padomnieks ekonomikas jautājumos Gints Freimanis.

Sarunas laikā abi ukraiņu investori pastāstījuši, ka viņus interesē arī aviācija un «viņi ved sarunas par airBaltic». Kad Dombrovskis pavaicājis, ar ko tad viņi runā, atbilde bijusi: «Ar Andri Šķēli.»

Pats A. Šķēle noliedzis, ka darbojas kā starpnieks airBaltic daļu izpārdošanā, tomēr vienu no «uzvārdiem atpazīstot».

Db.lv jau vēstīja, ka otrdien valdība izlēma piedalīties airBaltic glābšanā, pēc valdības sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Konsultāciju kompānijai Prudentia divu nedēļu laikā būs jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra