Divdesmit astoņi televizori, gaļas izstrādājumi, smaržas – tās ir preces, kas novembrī un decembrī nozagtas no auto kravas furgoniem Elejas Astarte – Nafta degvielas uzpildes stacijā, kurā bieži vien nakšņo tālbraucēji šoferi, vēsta reģionālais laikraksts Zemgales Ziņas.

Policija veicot izmeklēšanu, taču pagaidām aizturēto vai aizdomās turamo nav. Šoferiem tiek ieteikts izvēlēties apsargātus stāvlaukumus, kādu Jelgavas novadā pierobežā nav.

Elejnieki novērojuši, ka vienvakar pieci, citu - desmit, bet citu - pat divdesmit autofurgoni no Polijas, Igaunijas un citām ārvalstīm atrod naktsmājas Astarte – Nafta Elejas degvielas uzpildes stacijā, kas atrodas četrus kilometrus no valsts robežas.

«Parasti zādzības notiek tad, kad stāvlaukumā ir vairāk automašīnu, nevis četras piecas. Un parasti apzog tikai vienu automašīnu,» novērojusi degvielas uzpildes stacijas vadītāja Dace Puikevica. Viņa pieļāvusi iespēju, ka noziegumi varētu būt izdarīti ar pašu šoferu ziņu. 

To, ka zādzībās varētu būt iesaistīti paši šoferi, Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas vadītājs Sandis Dorbe ne apstiprinājis, ne noliedzis. «Neapšaubāmi zādzības ir ne tikai pieteiktas, bet arī izdarītas Elejā. Par to liecina nozieguma pēdas - pamestās izsaiņoto televizoru taras kastes, nospiedumi zālē,» Zemgales Ziņām teicis kriminālpolicists.

Astarte – Nafta direktors Ojārs Karčevskis sacījis, ka uzņēmums nevar uzņemties atbildību par notiekošo Elejas degvielas uzpildes stacijā: «Mēs neesam tur izveidojuši stāvvietu un arī neredzam iespēju attīstīt šādu biznesu.» Viņš spriedis, ka kravu pārvadātāji ekonomē, kur vien var, un diez vai būtu gatavi maksāt par stāvlaukuma apsardzi un citiem pakalpojumiem. Uzņēmums esot ierīkojis maksas dušas degvielas uzpildes stacijā Koknesē, taču tās izrādījušās nerentablas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra