Igaunijas galvaspilsētā Tallinā atklāta pirmā elektromobiļu ātrās uzlādes stacija. Pašlaik tā strādā tikai pārbaudes režīmā – plāšākai sabiedrībai šī un citas stacijas kļūs pieejamas jūnijā.

Kaimiņvalsts raidsabiedrība ERR vēsta, ka līdz jūlija beigām visā Igaunijā paredzēts izveidot vēl aptuveni divdesmit elektromobiļu uzlādes staciju. Kopumā elektromobiļu uzlādes tīkla celtniecība noslēgsies novembrī, kad Igaunijā pieejami būs 160 uzlādes staciju.

Elektrisko transportlīdzekļu ātrās uzlādes staciju tīkla veidotājs Igaunijā komopānija ABB norāda, ka līdz oktobra beigām elektromobiļu uzlādes būs bez maksas. Tiem, kuri vēlēsies izmantot uzlādes pakalpojumus arī pēc oktobra beigām, būs jānoslēdz līgumus, kurā mēneša maksa paredzēta 10 eiro apmērā. Savukārt viena uzlādes reize izmaksās trīs eiro.

Igaunijas teritorijā 100 uzlādes stacijas atradīsies pilsētās, bet 60 stacijas uz valsts galvenajiem autoceļiem, 40 – 60 kilometru attālumā viena no otras. Tallinā paredzēts izvietot 27 stacijas, Tartu – 10, Pērnavā – četras, bet Narvā – divas uzlādes stacijas.

Db.lv jau vēstīja, ka Igaunijas valdība vienojusies ar Japānas autoražotāju Mitshubishi Corporation par savu izmešu kvotu apmaiņu pret Mitsubishi iMiev elektroautomobiļiem un uzlādes infrastruktūru.

Darījuma ietvaros Igaunija saņems tūkstoti elektrisko automombiļu – 507 no tiem paredzēts piešķirt sociālajiem darbiniekim un valsts sektoram, bet atlikušos pārdot valsts iedzīvotājiem. Savukārt līdz 2020. gadam Igaunija ieplānojusi nodrošināt to, ka uz valsts ceļiem būs vismaz 10 tūkstoši elektroautomobiļu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra