Dienas Bizness

 • 20 ceturtdiena,
  oktobris

  Leonīds, Leonīda

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8957

  USD: 1.0980

Ražošana

Liepājā ieradies zemes sūcējs un zemes racējs; atsākas ostas padziļināšanas darbi

Liepājas ostā mobilizēta nepieciešamā tehnika, lai atsāktu Liepājas ostas padziļināšanas darbus.

Darbus veiks STRABAG Wasserbau GmbH, kuru iesniegtais piedāvājums uzvarēja atklātajā konkursā «Brīvostas akvatorijas, priekšostas akvatorijas un kuģu kanālu rekonstrukcija Liepājas ostā (projekta izmaiņas). Būvniecības 1.kārta. Padziļināšana.» Tas atbilda visām konkursa nolikuma prasībām un piedāvāja zemāko cenu - 10,33 milj. latu bez PVN.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldnieks Guntars Krieviņš apstiprināja, ka Liepājas ostā ieradies zemes sūcējs Hegemann IV, zemes racējs MP 40, kā arī divas baržas un pamatoti varot uzskatīt, ka ostas padziļināšanas darbi ir atsākušies un noritēs veiksmīgi.

Krieviņš arī uzsvēra, ka svarīgi pēc iespējas ātrāk uzsākt darbus, lai nepasliktinātu ostas darbības ne šodien, ne nākotnē un sasniegtu projekta mērķi. Tā ir Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes atbildība ostas uzņēmumu priekšā, kas ir plānojuši savu darbību un attīstību atbilstoši ostas akvatorijas dziļumam 12 m un kuģu ceļu dziļumam 12,5 m.

Lai pabeigtu ES Kohēzijas fonda projektu «Liepājas ostas padziļināšana» atlicis nedaudz, aptuveni 20% jeb jāizrok aptuveni 1 milj. m3 grunts. Kā pastāstīja Liepājas SEZ pārvaldes Tehniskās daļas direktora vietnieks Egils Sveilis, tad šobrīd svarīgākais ir pēc spēcīgāk rudens vētrām attīrīt no smilšu sanesumiem kuģu ceļus. Plānots, ka sākotnēji zems sūcējs strādās ostas dienvidu vārtos.

Konkursu «Brīvostas akvatorijas, priekšostas akvatorijas un kuģu kanālu rekonstrukcija Liepājas ostā (projekta izmaiņas). Būvniecības 1.kārta. Padziļināšana.» Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde izsludināja 2013.gada 2.martā, bet pretendentiem savi piedāvājumi, atbilstoši konkursa nolikumam, bija jāiesniedz līdz 2013. gada 4. jūlijam. Noteiktajā termiņā savus piedāvājumus iesniedza četri pretendenti. Savukārt šā gada 31. oktobrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš   parakstīja līgumu  par Liepājas ostas padziļināšanas darbu veikšanu ar STRABAG Wasserbau GmbH.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Papildināta ar foto - No Ķīnas uz Rīgu izbraucis testa konteinervilciens

Papildināta ar foto - No Ķīnas uz Rīgu izbraucis testa konteinervilciens  5

Satiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 20.oktobrī, kopā ar VAS Latvijas dzelzceļš un Ķīnas dzelzceļa Šanhajas nodaļas Kustības un pārvadājumu direktora vietnieku Liu Džiangu Tangu, Jivu pilsētas CPC ģeneralsekretāru...

Reklāma