Ja netiks panākta vienošanās par īpašumu atpirkšanu projekta Rail Baltica sakarā, tie varētu tikt atsavināti par tirgus cenu, šodien LTV raidījumā Rīta Panorāma teica satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Ministrs atzina, ka nav izslēgts, ka šim nolūkam tiks izstrādāts īpašs likumprojekts. «Ja būs grūtības vienoties par 2000 īpašumu atpirkšanu, tad Rail Baltica nekad neuzbūvēsim,» teica A.Matīss.

Patlaban šāds likumprojekts nav izstrādāts, par to nav bijušas diskusijas - tā esot tikai ideja un pieņēmums, skaidroja Matīss. Ministrs vairākkārt uzsvēra, ka īpašumi tiks atpirkti par tirgus cenu.

Jau ziņots, ka Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā - 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šī projekta izmaksām. 2015.gadā tika pavasarī tika iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas - no 2020.gada.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra