Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas sēdē nolemts uzaicināt uz nākamo komisijas sēdi septiņu taksometru firmu pārstāvjus, lai uzklausītu to paskaidrojumus un lemtu par uzņēmumu licenču apturēšanu, liecina Rīgas domes sniegtā informācija. Savukārt taksometru kompānija SIA STO uzskata, ka tiek pārkāpta konstitūcija.

[Papildināta no 4. rindkopas]
 
Komisija ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vēstuli par to, ka septiņiem pārvadājumu uzņēmumiem – KS Transporta grupa Rīgas Taxi, SIA Elite Taxi, SIA Apvienība Taxi, SIA TAXI, SIA MAXI TAXI, SIA Ormanis Taxi un SIA STO – ir konstatēti dažādi pārkāpumi.

VID norāda, ka minētie uzņēmumi nepilnīgi uzskaita ieņēmumus, nodarbina darbiniekus bez darba līgumiem, nepilnīgi uzskaita nostrādāto darba laiku un to darbinieku algas ir zemākas nekā vidēji nozarē.
 
Nākamā komisijas sēde ir plānota 25.septembrī, tajā tiks lemts par licenču pārvadāšanai ar vieglajiem taksometriem apturēšanu šiem uzņēmumiem.

Taksometru kompānijas SIA STO pārstāvis Aleksejs Ignatjevs norādīja, ka uzņēmums ir veicis nodokļu auditu, bet iestādes lēmumu sabiedrība likumā noteiktajā kārtībā ir pārsūdzējusi, un līdz ar to likuma izpratnē VID lēmums nav stājies spēkā, nav saistošs un nedrīkst radīt uzņēmumam jebkādas nelabvēlīgas sekas, nemaz nerunājot par to, ka VID kompetencē nav iesniegt iesniegumus par licenču izsniegšanu vai anulēšanu.

«Nav gan skaidrs, kādi kritēriji ir bijuši VID negaidītā paziņojuma pamatā, kā ir veikta «par blēdīgajiem» atzīto uzņēmumu atlase, jo, arī ja piekristu VID veiktajam norēķinu uzrēķinam, SIA STO nekādi nav lielāko parādnieku skaitā starp uzņēmumiem, kas nodarbojas ar taksometru pārvadājumiem,» sacīja A. Ignatjevs.

Viņš norādīja, ka lielākie nodokļu parādnieki nav iekļauti VID vēstulē, un tas rada jautājumu – kāpēc?. «Iespējams, tādēļ, ka ir pieteikuši savu kandidatūru  taksometru novietošanai Lidostas Rīga apkalpošanai, vai tieši otrādi – visiem potenciālajiem pretendentiem vai Baltic Taxi konkurentiem tiek prasītā licences anulēšana,» pieļāva A. Ignatjevs.

VID nekonsekventā rīcība, viņaprāt, pārkāpj konstitūcijā nostiprināto diskriminācijas aizlieguma principu, kas nozīmē to, ka pastāvot vienādiem apstākļiem, arī valsts reakcijai ir jābūt vienādai.

«Lai arī kā negribētos ticēt, nākas secināt, ka valsts iestāde ir iesaistījusies pagājušajā nedēļā izskanējušajā konfliktā par Lidosta Rīga, par tiesībām sniegt taksometru pakalpojumus lidostas teritorijā un par SIA STO izteikto vēlmi šos pakalpojumus nodrošināt,» sacīja A. Ignatjevs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra