Netālu no Tallinas piektdien, 15.janvārī atklāts Tallink loģistikas centrs – tas koordinēs loģistiku precēm, kas paredzētas AS Tallink Grupp kuģu flotei, viesnīcām un birojiem. Šis loģistikas centrs ir viens no lielākajiem un modernākajiem reģionā, informē AS Tallink Latvija pārdošanas un mārketinga direktore Baiba Muceniece.

«Aprēķini apliecina, ka, ņemot vērā uzņēmuma pieprasījumu un apjomu no loģistikas viedokļa, lēmums sākt pārvaldīt savu centrālo loģistikas noliktavu nodrošina ilgtspējīgu un ātru risinājumu kompānijai,» pastāstīja Tallink Duty Free vadītājs Aimar Pärna.

Kompānija pieņems darbā līdz pat 20 jaunus darbiniekus, un kopā šajā centrā strādās līdz pat 60 cilvēku.

Centrs ir 14 500 kvadrātmetrus liels, un plauktu garums ir vairāk nekā 12 kilometri. Ik gadu tas spēj apkalpot 1 miljonu produktu vienības. Saskaņā ar plānu tikai uz kuģiem vien gada laikā tiks nosūtīti 2 500 treileri ar precēm. Centrs gadā uzņems 5 000 automašīnas un 100 000 paletes.

Informācijas apmaiņa centrā notiek elektroniski, ir jauna veida transportlīdzekļi, kurus izmanto preču transportēšanai noliktavas teritorijā un lai nodrošinātu kuģus ar piekabēm ar telemātikas funkcionalitāti, ko ir iespējams ērti ieprogrammēt un novērot ar GPS.

Tallink loģistikas centru uzbūvēja Merko Ehitus AS.

AS Tallink Grupp ir starp lielākajiem tax free mazumtirdzniecības pārdevējiem pasaulē, kas darbojas uz pasažieru prāmjiem sešos dažādos maršrutos Baltijas jūrā. Uzņēmums ir pasūtījis jaunās paaudzes LNG ātrgaitas prāmi Tallina-Helsinki maršrutam, kas tiks piegādāts 2017. gadā. Šobrīd uzņēmums nodrošina pārvadājumus ar 12 prāmjiem maršrutos starp Igauniju, Somiju, Zviedriju un Latviju, ik gadu apkalpojot līdz 9 miljoniem pasažieru un pārvadājot 300 000 kravas vienību.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra