Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien oficiālā vizītē apmeklēja NP Jelgavas Biznesa parku.

Raimonds Vējonis apmeklēja NP Jelgavas Biznesa parks nesen rekonstruēto 22 tūkstošus kvadrātmetru lielo ražošanas ēku, kuras rekonstrukcijā piesaistīti Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzekļi. Jelgavas Biznesa parks šobrīd investēti 8, 6 miljoni eiro, no kuriem, pēc ERAF programmas kritēriju izpildes, uzņēmums saņems  ERAF līdzfinansējumu 45% apmērā no kopējām projekta izmaksām. 

NP Properties valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja komentē: «Mums nereti uzdod jautājumu, kāpēc nolēmām rekonstruēt vecos RAF korpusus. Protams, šis bija ļoti sarežģīts darbs, jo rekonstruēt industriālu mantojumu, to pielāgojot ražošanas vajadzībām,  ir daudz sarežģītāk kā uzbūvēt jaunu ēku.  Taču konkrēti šī rūpnīcas ēka bija celta 70. gados, ievērojot augstus kvalitātes standartus.  Līdz ar to tādi ēkas funkcionālie elementi kā pamati un nesošās konstrukcijas bija labi saglabājušās. Tāpēc, izvērtējot ekspertu atzinumus, secinājām, ka mums ir būtiski maksimāli saglabāt vēstures stīgas šai objektā.»

Savukārt, Raimonds Vējonis norāda: «Jelgavas Biznesa parks ir vieta, kur ik  uz soļa «elpo» vēsture, jo tieši šeit savulaik dzīvoja un strādāja leģendārais RAF. Esmu gandarīts, ka biznesa parka saimnieki pret vēsturi izturas ar pietāti, godinot tos, kas šeit savulaik ieguldījuši savu darbu un daudzus dzīves gadus. Var teikt, ka šobrīd bijušā RAF teritorijā ir atgriezusies ražošana. Un šī ir laba vēsts ne tikai Zemgales reģionam, bet Latvijas ekonomikai kopumā.»

R. Vējonis biznesa parku salīdzināja ar ģimenes azoti, kur ražojošajiem uzņēmumiem iespējams augt un attīstīties tieši tiem pielāgotā  vidē, ar nepieciešamo infrastruktūru un atbalstu.

Jelgavas Biznesa parka apmeklējuma laikā  Latvijas Valsts prezidents devies pie vairākiem parkā strādājošajiem ražošanas uzņēmumiem, pārrunājot, kā iespējams uzlabot valsts un privātā sektora sadarbību investīciju piesaistīšanā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra