Bauskas policija strādā, lai apturētu pirms pāris dienām pilsētā sākto «biznesu» - alkohola nomu. Tā informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics, vēsta laikraksts Diena.

Valsts policijas darbiniekiem izdevies veikt pasūtījumu - iznomāt alkoholiskā dzēriena pudeli. Līdzīgi kā pirms pāris dienām laikraksta Bauskas Dzīve organizētā žurnālistiskā eksperimentā, arī šoreiz pakalpojuma sniedzējs nevēlējās līdz ar alkohola pudeli iedot darījumu apliecinošu dokumentu jeb čeku, kā arī nomas līgumu. Kad policijas darbinieki pieprasīja līgumu, tas tika sagatavots. Aizdevuma līguma veidlapu rotā SIA SEA VITA rekvizīti, informē laikraksts.

Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes pārvaldes Licenču un nodrošinājumu daļas speciālists Jānis Ruskulovs skaidrojis, ka lietas, ko nevar lietot citādi kā patērējot, nav izīrējamas. Šāda prasība ietverta Civillikuma 2113. pantā: «Par īres un nomas līguma priekšmetu var būt kā visas ķermeniskas lietas, ko nav aizliegts atsavināt, tā arī tiesības. Reālservitūtus drīkst iznomāt tikai kopā ar valdošo nekustamo īpašumu. Lietas, ko nevar lietot citādi kā patērējot, nav izīrējamas.»

Bauskas policijas priekšnieks skaidrojis - kaut arī uzrādīts aizdevuma līgums, tomēr šāda uzņēmējdarbības forma nav likumīga.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra