Nupat būs pagājuši jau divi mēneši kopš Rīgas pašvaldības uzņēmums Aqua Riga mazumtirdzniecības tīklos sācis dzeramā ūdens tirdzniecību un, kā laikrakstam Diena uzsver Aqua Riga vadītāja Ineta Zalāne, uzņēmumam šis vēl ir atspēriena laiks un pārāk viegli neklājas.

«Sākums ir visai grūts. Es negribētu ļoti optimistiski stāstīt, ka mēs esam iekarojuši tirgu, bet pēc plāna virzāmies. Tas ir bizness, un melotu, ja teiktu, ka iet viegli, ka mēs tagad iesoļojam un kāds mūsu vietā visu ir sakārtojis,» viņa paudusi.

Sākotnējās bažas, ka uzņēmums varētu graut veselīgu konkurenci ar cenām, apstiprinājušās nav. Kā Dienai norāda lielveikalos, Aqua Riga ūdens maksājot virs vidējā. Pirmais pusgads ir nepieciešams, lai saprastu, ar kādām reklāmas kampaņām veicināt patērētāju uzmanību. Televīzijas reklāmām Aqua Riga naudu netērēšot, jo tas neatpelnoties.

Aqua Riga pieder Rīgas pašvaldības uzņēmumam Rīgas ūdens. Jau no tā dibināšanas sākuma 2012. gadā kritiku pret pašvaldības ieceri iejaukties privātajā biznesā izteica teju visas kompetentās iestādes un atbildīgās ministrijas. Konkurences padome (KP) izplatīja paziņojumu, norādot, ka šāda pašvaldības rīcība nav vērsta uz uzņēmējdarbības vides sakārtošanu, bet gan negodīgu tirgus pārdali.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 22.augusta, avīzē Diena!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra