Somijas Stockmann grupa trešdien apstiprinājusi jaunu vadītāju, kā arī paziņojusi nepatīkamu jaunumu Latvijas patērētājiem - tiks slēgti visi Seppala veikali Latvijā, ziņo Reuters.

Grupa iecerējusi likvidēt līdz pat 380 darbavietām. Šāds lēmums pieņemts pēc kārtējiem ceturkšņa zaudējumiem.

Stockmann smagi skārusi tendence klientiem pāriet uz iepirkšanos tiešsaistē, bet vajāks Krievijas rublis un recesija Somijā problēmas vēl vairāk pastiprināja.

Kompānija paziņojusi, ka zviedrs Pers Telins (Per Thelin) kļūs par jauno vadītāju, sākot ar 10. novembri. Pašreizējais vadītājs Hannu Penttila atkāpjas no amata.

Pieņemts arī lēmums sašaurināt veikalu tīklu Seppala Somijā un Igaunijā, kā arī slēgt visus ķēdes veikalus pārējās Baltijas valstīs un Krievijā, tādējādi likvidējot 380 darbavietas.

Stockmann trešā ceturkšņa pamatdarbības zaudējumi veido 15 miljonus eiro. Gada pirmajos deviņos mēnešos zaudējumi sasniedz 55 miljonus eiro.

«Somijā neskaidrība mazumtirdzniecības tirgū turpināsies. Pieprasījums pēc nepārtikas precēm saglabāsies vājš arī gada pēdējā ceturksnī, un perspektīvas joprojām ir nestabilas,» teikts kompānijas paziņojumā.

Seppala pārstāve Latvijā Karīna Žīgure, jautāta par veikalu slēgšanu, biznesa portālam db.lv atbildēja, ka viņai neesot tiesību komentēt šo jautājumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra