Būve

90% darbu uz Salu tilta pabeigti; no novembra satiksmei atklās visas joslas

LETA, 23.10.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

90% darbu uz Salu tilta ir pabeigti un, sākot ar novembri, satiksmei tiks atvērtas visas joslas, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Pašreiz jau ir pilnībā pabeigti brauktuves asfaltēšanas darbi. Salu tilta remontdarbu veikšanas termiņš ir 1.decembris. Līdz šim laikam tiks pabeigti atlikušie darbi - tiks saskrūvētas uz brauktuves izvietotās barjeras, tiks pielabotas tilta laiduma daļas un kosmētiski sakārtoti tuneļi.

Pašreiz gan vēl nav sākti papilddarbi, jo pārsūdzību dēļ Satiksmes departaments vēl nav noslēdzis līgumu ar būvdarbu veicējiem.

LETA ziņoja, ka Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja maija beigās akceptēja papildu līdzekļu 1,6 miljonu eiro apmērā piešķiršanu iepriekš neparedzētiem darbiem Salu tilta rekonstrukcijā. No tiem 655 000 eiro nepieciešami ietvju norobežojošo bloku nomaiņai tiltā pār Daugavu un tiltā pār Mazo Daugavu. Tilta būvdarbu laikā, pieaicinot neatkarīgu ekspertu, ticis konstatēts, ka esošo ietvi norobežojošo betona bloku stāvoklis ir neapmierinošs. Saglabājot esošos betona blokus un veicot projektā paredzēto lokālo bloku remontu, to kalpošanas ilgums būšot līdz desmit gadiem, savukārt veikt betona bloku kapitālo remontu būšot dārgāk vismaz par 30%, nekā izgatavot un uzstādīt jaunus blokus, darbu nepieciešamību pamatoja Satiksmes departamentā.

490 000 eiro nepieciešami ratiņu nobrauktuvju un trepju izbūvei Zaķusalas brauktuves posmā. Pašlaik uz sabiedriskā transporta pieturvietām ir iespējams nokļūt tikai pa stāvām trepēm. Lai nodrošinātu vides pieejamību, nepieciešams izbūvēt ratiņu nobrauktuvi un trepes atbilstoši normatīvu prasībām.

220 000 eiro nepieciešami betona bruģa seguma izbūvei. Renovācijas darbu laikā objektā ticis konstatēts, ka projektā paredzēto risinājumu ietvēs izbūvēt asfaltbetona segumu nav iespējams tehniski veikt atbilstoši kvalitātes prasībām. Apzinoties, ka, izbūvējot asfaltbetona segumu, tas tiks izbūvēts nekvalitatīvi, tika nolemts asfaltbetona segumu aizstāt ar betona bruģa segumu, skaidro Satiksmes departamentā.

220 000 eiro paredzēti mobilizācijas un satiksmes organizācijas izmaksām - papildus darbu izmaksu noskaidrošanai būs nepieciešams rīkot atklātu konkursu, kura rezultātā, iespējams, darbus veiks uzņēmums, kas pašlaik nav iesaistīts darbos uz Salu tilta, līdz ar to nepieciešams paredzēt mobilizācijas un satiksmes organizācijas izmaksas par aptuveno summu 220 000 eiro.

Neatkarīgas būvuzraudzības piesaistīšanas izmaksas ir apmēram 105 000 eiro.

Salu tiltu pēc Rīgas domes pasūtījuma par 8,74 miljoniem eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, rekonstruē pilnsabiedrība LNK Industries, kuras sastāvā ir trīs būvniecības un ražošanas uzņēmumi - Latvijas tilti, Enfort un TTS. Kopā ar papilddarbiem Salu tilta renovācijai tiks atvēlēti ap 10 miljoni eiro.

Salu tilta remontdarbi sākti pērnā gada vasarā, darbi turpinājās arī ziemas periodā. Ziemā pārsvarā visi remontdarbi notika tilta komunikācijas tuneļos, izbūvējot lietus ūdens novadīšanas sistēmu tiltam.

Salu tilts būvēts no 1968. līdz 1976.gadam, un kopš tā laika būtiski remontdarbi tiltam netika veikti. Betona apmetums un seguma virskārta bija nokalpojusi, gājēju tunelim vairs nebija apgaismojuma, arī deformācijas šuves nepildīja savas funkcijas.

Komentāri

Pievienot komentāru