Alina piesaista sēklas investīciju 550 tūkstošu eiro apmērā

2017. gada 22. decembris plkst. 11:37
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Inovatīvu māla piedevu ražotājs Alina piesaistījis sēklas investīciju no vairākiem privātiem biznesa eņģeļiem, izveidojot biznesa eņģeļu sindikātu, kurā vadošie investori ir Džerijs Virts (Jerry Wirth) un Deivids Derouss (David DeRousse)

«Investīcijas mērķis ir finansēt demo ražotnes izveidi, kuras kopējā kapacitāte būs līdz 40 tonnām gadā, atbalstīt produkta pārdošanas aktivitātes, kā arī turpināt testēšanu un izpētes darbu ar potenciāliem klientiem,» teic Solvita Kostjukova, SIA Alina līdzīpašniece un vadītāja. Ierobežota apjoma demo ražotnes izveide esot īpaši svarīgs uzdevums, jo uzņēmums vēlas ražot savu produkciju, izmantojot ārpakalpojuma partnerus, bet tas nav iespējams, kamēr nav definēts un pilnībā pārbaudīts ražošanas process. Šī sēklas investīcija palīdzēs uzņēmumam ieiet Eiropas tirgū un izveidot partnerības, kas svarīgas biznesa mērogošanai nākotnē.

«Šis uzņēmumam ir bijis aktīvs gads un esam sasnieguši biznesa attīstībai svarīgus mērķus. Mūsu uzņēmuma attīstība nebija iespējama bez intelektuālā īpašuma aizsardzības. Šogad saņēmām apstiprinājumu, ka mūsu iesniegtais produkta patents ir novērtēts pozitīvi un nepastāv šķēršļu patentēšanai pasaules mērogā. Esam uzsākuši produkta virzīšanu tirgū, kas rezultējies noslēgtos līgumos ar vairāk nekā desmit krāsu ražotājiem Eiropā, kā rezultātā ir uzsākti testi par Alina produktu izmantošanu krāsu produktu ražošanā,» teic Dāvids Štēbelis, SIA Alina līdzīpašnieks. S.Kostjukova piebilst, ka uzņēmums ir ieguvis nozīmīgu atbalstu un finansējumu no Viedo materiālu un tehnoloģiju kompetences centra, lai finansētu produkta izpēti un attīstību. Tāpat Alina šogad tika nominēta Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta balvai EIT Innovation awards, kas izceļ inovatīvus uzņēmumus ar mērķi mainīt nākotni. Tas ir augsts novērtējums ne tikai Eiropas, bet arī pasaules mērogā. «Mēs esam uzlikuši Latviju uz inovāciju kartes – citu uzņēmumu no Latvijas šajā konkursā nebija,» saka S. Kostjukova.

Vaicāta par nākamā gada plāniem, S.Kostjukova teic, ka uzņēmums plāno visu uzmanību fokusēt uz klientiem, lai paātrinātu produkta ienākšanu Eiropas tirgos. Tas paredz darbus jaunu klientu piesaistīšanai, visu nepieciešamo produkta sertifikācijas veikšanu un testus. Šobrīd uzņēmumam ir veiksmīgas iestrādnes Vācijas un Dānijas tirgos, kuras 2018. gadā plānots pārvērst konkrētos sadarbības un tirdzniecības līgumos. Lai veicinātu produkta pārdošanu, izvirzīts mērķis nostiprināt partnerību ar nozares pētniecības organizācijām Eiropā un izvērst sadarbību ar Latvijas Universitāti, kas līdz šim ir sniegusi būtisku atbalstu produkta izstrādē un pētniecībā. «Pēc mūsu pieredzes, šādas partnerības ir kritiskas, lai veidotu uzņēmuma reputāciju un paātrinātu ienākšanu tirgū,» viņa norāda.

SIA Alina ražo māla piedevas būvmateriālu ražotājiem, ilgtspējīgu, videi un cilvēku veselībai draudzīgu būvmateriālu ražošanai. Produkts primāri radīts krāsu ražotājiem. Izmantojot Alina māla piedevas, iespējams aizstāt toksiskas ķimikālijas un smagos metālus, ko pašreiz izmanto būvmateriālu ražošanā, lai paildzinātu būvmateriāla mūžu. Būvniecībā izmatotie toksiskie materiālu būtiski piesārņo iekštelpu vidi. Pasaules veselības organizācija ir atzinusi, ka 3% no pasaules slimību sloga rodas no toksiskā iekštelpu piesārņojuma. «Tas ir mūsu dzinējspēks inovatīvā materiāla izstrādē,» saka S. Kostjukova.

Dalies ar šo rakstu