Analītiķis: Izstrādātājiem finansiāli izdevīgāk ir radīt programmas iOS videi 

Neskatoties uz to, ka Android operētājsistēmas tirgus daļa pārsniedz 50%, programmatūras izstrādātājiem ir finansiāli izdevīgāk veidot lietojumprogrammas, kas darbojas Apple iOS vidē.

Jānis Rancāns, 23.11.2011

Analītiķu grupas Piper Jaffray's pētnieka Džīna Munstera (Gene Munster) aprēķini liecina, ka lietojumprogrammas, kas izveidotas iPhone, iPod un iPad ierīcēm un ir pieejamas Apple App Store, saviem autoriem ļāvušas nopelnīt kopumā 3,46 miljardus ASV dolāru, savukārt Android Market programmu autori nopelnījuši tikai 240 miljonus dolāru – 14 reizes mazāk, vēsta CNN.

Aprēķini arī liecina, ka Apple iekasē 85-90% no visas naudas, kas tiek tērēta lietojumorogrammu iegādei. Jāatzīst arī, ka Apple App Store ir lielāks maksas programmu īpatsvars (13,5%) nekā Android Market (1,3%).

Dž. Munstera pētījums jau ir saskāries ar kritiku, kurā tiek uzsvērts, ka analītiķis savos aprēķinos nav iekļāvis tās lietojumprogrammas, kuras ir bez maksas, bet tomēr iekasē naudu par to iekšienē izdarītiem pirkumiem. Tādas ir, piemēram, bezmaksas spēles, kurās jāmaksā, ja tiek nopirkti kādi svarīgi priekšmeti.

Db.lv iepriekš vēstīja, ka šī gada trešajā ceturksnī interneta giganta Google ražotajai mobilo ierīču operētājsistēmai Android piederējuši 52% pasaules viedtālruņu tirgus. Savukārt Apple iPhone kontrolējusi 15% viedtālruņu tirgus.

Piecdesmit procentu barjeru Android izdevies pārvarēt pirmo reizi. Salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pirms gada – Android izdevās dubultot savu daļu viedtālruņu tirgū.