Anglijas Banka brīdina Lielbritānijas bankas par parādu krīzes risku

2010. gada 26. jūnijs plkst. 13:14
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas parādu krīze ir būtisks risks Lielbritānijas banku sektoram, un bankām, to ņemot vērā, vajadzētu uzlabot skaidrās naudas rezerves, brīdinājusi Anglijas Banka, ziņo BBC.

Jaunākajā finanšu stabilitātes ziņojumā centrālā banka atbalstījusi nesenos pasākumus, ko veikusi Eiropas Savienība, lai apturētu krīzi.

Taču tā norādījusi, ka Lielbritānijas banku saistība ar citiem Eiropas aizdevējiem ir padarījusi tās neaizsargātas.

Saskaņā ar Anglijas Bankas norādēm Lielbritānijas bankas negatīvi varētu ietekmēt Grieķijas vai kādas citas Eiropas valsts defolts, jo tas varētu novest pie dažu Eiropas banku, ar kurām ir saistītas Lielbritānijas bankas, sabrukuma. Centrālā banka arī brīdinājusi, ka Eiropas parādu krīze varētu nobiedēt tirgus, samazinot to vēlmi aizdot ikvienam, kuru tie uzskata par riskantu, ieskaitot Lielbritānijas bankas. Lielākas tirgus bailes varētu arī novest pie krītošām riskanto aktīvu, piemēram, uzņēmumu obligāciju, cenām, piespiežot Lielbritānijas bankas norakstīt to aizdevumu un citu aktīvu vērtību, radot tām lielus zaudējumus.

Ziņojumā arī norādīts uz potenciālajiem riskiem, ko Lielbritānijas ekonomika rada bankām.

Vājāka nekā gaidīts ekonomika vai procentu likmju pieaugums varētu novest pie tā, ka liela daļa hipotekāro kredītu ņēmēju nespēj pildīt savas saistības.

Procentu likmes ir bijušas vēsturiski zemā līmenī kopš 2009.gada marta, bet šomēnes tika izteiktas prognozes, ka Lielbritānijas ekonomika varētu augt lēnākā tempā nekā iepriekš prognozēts.

Taču zemās procentu likmes, kā izskatās, nav nobiedējušas noguldītājus, akcentē BBC.

Lielbritānijas bankās 2009.gadā noguldītā summa pārsniegusi aizņemto summu pirmo reizi kopš Anglijas Banka sākusi apkopot šādus datus - 24 miljardi Lielbritānijas sterliņu mārciņu noguldīti un 20 miljardi mārciņu izsniegti aizņēmumos.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām