Bankas

Antonovs: informācija par Snoras bankas problēmām ir klaji meli

Ieva Mārtiņa, 14.07.2011

Snoras bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs

Foto: Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Mēs esam pilntiesīgi paziņot, ka informācija par nelabvēlīgu finanšu situāciju bankā Snoras neatbilst patiesībai un raksturojama kā melīga. Šāda rakstura «pīļu» parādīšanās izsaukta, protams, saistībā ar mūsu plāniem attiecībā uz Saab,» Db.lv norāda Snoras bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs.

Viņš skaidro, ka pēdējo divu gadu laikā Convers grupas (tajā ietilpst Snoras banka), tās akcionāri un vadība tiek pakļautas nepamatotiem uzbrukumiem no dažādu organizāciju, kā arī fizisko personu puses saistībā ar Convers grupas interesi par iespējamu kompānijas Swedish Automobile (bijušais Spyker) akciju iegādi. 2010. gadā Convers grupa bija spiesta pārdot esošajiem akcionāriem SWAN akcijas tikai ar vienu mērķi – glābt rūpnīcu Saab un četru tūkstošus tās darbinieku.

Pēdējā laikā vairākos medijos parādās arī informācija, kurā melīgā gaisām tiek pasniegti Lietuvas bankas Snoras (pieder Vladimiram Antonovam un Raimondam Baranauskas) finanšu darbības rezultāti, kas satur arī patiesībai neatbilstošus paziņojumus par it kā esošām pretenzijām pret viņu no Lietuvas Bankas puses. Šo nepamatoto uzbrukumu rezultātā parādījās kolosāli reputācijas un finanšu zaudējumi Convers grupas akcionāriem un vadībai, kā arī Convers grupas kompānijām, norāda V.Antonovs.

Convers grupas juridiskais birojs sadarbībā ar grupas vadību un direktoru padomi šobrīd lemj par iespējamu vēršanos tiesā par radušos zaudējumu piedziņu saskaņā ar Eiropas Savienības un ASV likumiem.

Snoras banka, kurai žurnāls The Banker piešķīra titulu labākā banka 2010. gadā Lietuvā, šā gada pirmajā ceturksnī neauditētā peļņa sasniedza 0,5 miljonus litu. Bankas peļņa pirms nodokļiem un uzkrājumiem bija 24,1 miljoni litu, bet uzkrājumu apjoms bija 23,6 miljoni litu. Savukārt Snoras bankas grupas peļņa pirmajā ceturksnī bija 1,47 miljoni litu.

Db.lv jau rakstīja par Zviedrijas portāla thelocal.se ziņoto, ka naudas grūtībās nonākušā Zviedrijas autoražotāja Saab nākotne joprojām ir neskaidra, jo radušās šaubas par potenciālā investora Vladimira Antonova finansēm un atklājies, ka kompānijai ir ievērojami nodokļu parādi. Lietuvas centrālā banka apsūdz banku Snoras, kuras līdzīpašnieks ir Krievijas finansists Antonovs, likuma pārkāpšanā un neapdomīgā kreditēšanā, raksta Zviedrijas portāls. Tas pieļauj, ka šī kritika varētu būt iemesls, kādēļ Eiropas Investīciju banka vilcinās pieņemt galīgo lēmumu attiecībā uz Antonova nākotnes īpašumtiesībām Saab Automobile.