Apple aptur sadarbību ar Krimas programmētājiem 

ASV datortehnoloģiju kompānija Apple Inc. ir vienpusēji apturējusi sadarbības līgumus ar programmatūras izstrādātājiem Krievijas anektētajā Krimā, ziņu aģentūrai Interfax pavēstīja Krimas programmētājs Maksims Serdjuks.

BNS/INTERFAX, 20.1.2015

Kompānija ir aizvākusi Krimas iedzīvotāju veidotās aplikācijas no sava interneta aplikāciju veikala App Store, kuru izmanto Apple produktu īpašnieki, sacīja Serdjuks. Apple arī bloķējusi Krimas programmētāju kontus, uz kuriem bija pārskaitīta nauda, kuru lietotāji samaksājuši par šīm aplikācijām.

«Man paziņoja, ka kompānija ir anulējusi līgumu un aicinājusi iznīcināt visus datus, visu tehnisko informāciju, kuru es biju saņēmis no Apple. Apmēram 15 manu kontaktpersonu ir saņēmuši līdzīgus paziņojumus. Nauda Apple kontos, kas agrāk netika izņemta, tagad, protams, ir iestrēgusi,» sacīja Serdjuks.

Viņš parādīja Interfax žurnālistiem vēstuli, kuru saņēmis no Apple un kurā kompānija viņu informē par sadarbības pārtraukšanu un izskaidro savu lēmumu ar to, ka ir stājušās spēkā sankcijas pret Krimu.

Vēstulē teikts, ka jaunās sakcijas pret Krimu, par kurām ASV valdība paziņoja 19.decembrī un Eiropas Komisija - 18.decembrī, aizliedz Reģistrētā Apple programmatūras izstrādātāja līguma tālāku darbību, kurš noslēgts starp vēstules adresātu un Apple Inc.

Kompānija arī bloķējusi kontus Krimā bāzētajiem mediju satura producētājiem, kuri izplatīja savus produktus ar interneta mazumtirdzniecības veikala Apple iTunes Store starpniecību, paziņoja Serdjuks.

Apple ir pārtraukusi sadarbību arī ar programmatūras izstrādātājiem, kuri pašlaik dzīvo ārpus Krimas, bet bija minējuši Krimu kā savu dzīvesvietu, reģistrējoties Apple servisiem.

Serdjuks sacīja, ka viņš plāno turpināt savu produktu izplatīšanu App Store, reģistrējoties kā cita Krievijas reģiona iedzīvotājs. Viņš piebilda, ka šāda reģistrēšanās ir viegli izdarāma, bet maksā 100 ASV dolārus (86,3 eiro).

Viņš arī sacīja, ka Krimas programmētāji vēl arvien var izplatīt savus produktus veikalā GooglePlay, kuru izmanto operētājsistēmas Android lietotāji, jo Krimas programmētājiem nav problēmu ar ASV kompāniju Google.

Tevi varētu interesēt

Ķīnas rūpnīcās, kurās tiek ražoti ASV tehnoloģiju giganta Apple produkti, attieksme pret...

ASV datortehnoloģiju kompānija Apple ir apturējusi savu viedtālruņu iPhone, planšetdatoru...

Pieauguma līderu vidū – Apple, Microsoft un Intel...

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc., kas jau ir pasaulē lielākais uzņēmums...

Apple vērtība pārspēj visu Krievijas akciju tirgus kapitalizāciju, trešdien vēsta laikraksts...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...