Apsver iespēju būtiski paplašināt ražošanu

2018. gada 26. februāris plkst. 10:35
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Limbažu novada pašvaldība, piesaistot Eiropas Savienības fondu atbalstu, Limbažu industriālajā teritorijā blakus kokapstrādes uzņēmumam SIA Latvia Timber International šogad plāno uzbūvēt ražošanas angāru 2000 m2 platībā. Tā būvniecības izmaksas plānotas 1,4 miljonu eiro apjomā, 1,2 miljoni eiro būs ERAF finansējums.

SIA Latvia Timber International ir izteicis vēlmi paplašināt ražošanu, nodrošināt investīcijas proporcionāli infrastruktūrā ieguldītajam finansējumam un izveidot vairāk nekā 20 jaunas darba vietas, informē Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers. Tomēr SIA Latvia Timber International valdes loceklis Valdis Noriņš konkrētus uzņēmuma attīstības plānus pagaidām neatklāj. «Kamēr objekts nav uzcelts, nezinu tā kopējās izmaksas un nepieciešamo investīciju apjomu. Kamēr nekas nav noticis, nevēlos uzņēmuma plānus oficiāli apstiprināt,» viņš teic.

Dānijas kompānijai LTI Holding A/S piederošais kokapstrādes uzņēmums SIA Latvia Timber International Limbažos darbojas jau 26 gadus. Sākotnēji tā bija parasta kokzāģētava, taču ap 2000. gadu uzņēmums nolēma mainīt darbības profilu, iegādājās tehnoloģijas un pārgāja uz tādu kokmateriālu ražošanu, pēc kuriem ir liels pieprasījums Eiropas valstīs.

«Toreiz sapratām, ka nevarēsim konkurēt ar lielajiem uzņēmumiem zāģmateriālu ražošanā un nolēmām iet dziļākā apstrādē,» stāsta V. Noriņš. Uzņēmums ražo visu nepieciešamo koka māju celtniecībai – konstrukciju un apdares materiālus, terases dēļus, dažādus impregnētus materiālus, krāsotus apdares dēļus, sagataves sētām utt. SIA Latvia Timber International pēc apgrozījuma ir viens no lielākajiem Limbažu novada uzņēmumiem.

Visu rakstu Apsver iespēju būtiski paplašināt ražošanu, kā arī pielikumu par uzņēmējdarbību Limbažos lasiet 26. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu