Apvērsumu sajutīsim jau janvārī

2017. gada 20. decembris plkst. 8:13
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Pievienotās vērtības nodoklī ir noticis neliels apvērsums, jo no 2018. gada samazināta PVN deklarācijā atšifrējamo darījumu summa, mazāks PVN reģistrācijas slieksnis, vēl viena šī nodokļa likme un vairāk reverso PVN maksātāju, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Lai arī pievienotās vērtības nodoklis, atšķirībā no iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļiem, nav piedzīvojis fundamentālas pārmaiņas, tomēr tajā pēc pašu uzņēmēju domām ir noticis neliels apvērsums. Proti, šāda secinājuma pamatā ir fakts, ka no 2018. gada Latvijā tiek ieviesta vēl viena – trešā PVN likme – 5% apmērā.

Līdz šim Latvijā ir viena PVN samazinātā likme, un tā ir 12 % apmērā, ko piemēro zīdaiņiem paredzēto specializēto pārtikas produktu piegādēm, medikamentiem, medicīniskajām ierīcēm, pasažieru pārvadājumiem iekšzemē, mācību literatūrai, periodiskajiem izdevumiem, izmitināšanas pakalpojumiem tūrisma nozarē, koksnes kurināmajam un siltumenerģijai mājsaimniecībām.

ZAB Sorainen partneris un nodokļu eksperts Jānis Taukačs par būtiskāko izmaiņu min prasību, kura skars pilnīgi visus šī nodokļa maksātājus – pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā jāatšifrē darījumi, kuru vērtība bez PVN pārsniedz 150 eiro pašreizējo 1430 eiro vietā.

Visu rakstu Apvērsumu sajutīsim jau janvārī lasiet trešdienas, 20.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu