Ar saules paneļiem aprīkots klēpjdators maksās, sākot no 350 dolāriem

2013. gada 09. augusts plkst. 9:42
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kanādas kompānija WeWi Telecommunications izstrādājusi klēpjdatoru Sol, kas aprīkots ar saules paneļiem, kuri spēj nodrošināt pietiekami daudz enerģijas, lai darbinātu ierīci.

Saules paneļus var izmantot arī, lai uzlādētu ierīci. Savukārt ar vienu uzlādi pietiek, lai klēpjdators strādātu vairāk nekā desmit stundas. Sol klēpjdators aprīkots ar Intel Atom D2500 1,86 Ghz Duo Core procesoru, 329 GB cieto disku, 4GB RAM un Itel GMA 3600 iebūvēto videokarti. Ierīcei ir WiFi un Bluetooth komunikāciju atbalsts. Klēpjdatoram uzstādīta Ubuntu operētājsistēma un tai līdzi nākošā programmatūra.

Kompānija WeWi Telecommunications nodarbojas ar dažādu iekārtu izstrādāšanu bruņotajiem spēkiem un policijai, tāpēc Sol klēpjdators paredzēts darbībai sarežģītos apstākļos un tā tirgus plānots reģionos, kuros ir grūtības ar elektroenerģijas piegādi.

Klēpjdators standarta komplektācijā ir nopērkams par 350 ASV dolāriem, bet ūdensizturīgajā versijā – 400 dolāriem. Pirmā valsts, kur klēpjdators nonāks tirdzniecībā būs Gana.

Plānots, ka gada beigās ierīce tirdzniecībā nonāks arī citās Āftikas valstīs, kā arī Tuvajos Austrumos, kam sekos ASV un Kanāda. Kā tehnoloģiju medijam technabob.com norādīja WeWi Telecommunications dibinātājs Deivids Snirs, kompānija drīzumā iecerējusi radīt arī citas ierīces, kas darbosies, izmantojot, saules enerģiju.

Dalies ar šo rakstu