Ar tiesas lēmumu atkal aptur fabrikas Aurora nojaukšanu

2017. gada 15. decembris plkst. 14:49
Dalies ar šo rakstu

Pamatojoties uz Administratīvajā rajona tiesā apstrīdēto administratīvo līgumu, tiesa šodien, 15.decembrī apturējusi 28.novembrī izsniegto būvatļauju vēsturiskās zeķu fabrikas Aurora ēku nojaukšanas darbiem Cieceres ielā 4, Rīgā, informē Rīgas Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Par nojaukšanas darbu apturēšanu veikts arī attiecīgs ieraksts būvdarbu žurnālā.

Ar pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā par Rīgas pilsētas būvvaldes un īpašuma attīstītāja (īpašnieka) noslēgtā administratīvā līguma atcelšanu vērsies zvērināts advokāts Sandis Bērtaitis. Viņš tiesā vērsies kā privātpersona un sarunā ar Db.lv norāda, ka lai gan dzīvo kaimiņos vēsturiskajai fabrikai, tās nojaukšanu viņš apstrīd kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas un aizsardzības interešu vadīts.

Viņaprāt, pasūtītāja iecerētā un faktiski jau uzsāktā būvniecība Cieceres ielā ir materiāltiesiski prettiesiska un iznīcina kultūrvēsturiski vērtīgu ēku.

S.Bērtaitis arī šā gada 9.novembrī vērsies Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (VKPAI) ar priekšlikumu vēsturiskās fabrikas ēku iekļaut valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. 5.decembrī viņš saņēmis atbildi, ka objekta atbilstība šim statusam vēl aizvien tiek vērtēta.

Par projekta attīstītāju (īpašnieku) šā gada septembrī kļuvis SIA Cieceres invest. Lursoft datu bāze liecina, ka Cieceres invest dalībnieks ir Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs Kaamos Group.

Iepriekš objekts piederēja SEB bankas nekustamo īpašumu uzņēmumam SIA Latectus, kas īpašumu izsolē iegādājās 2011.gadā.

Iepriekš ēkas nojaukšana tika apturēta šā gada pavasarī, 31.martā, kad Rīgas būvvalde secināja, ka pasūtītājs būvvaldi ir maldinājis, jo nebija pievienots atzinums no VKPAI par to, ka tā ir kultūrvēsturiski vērtīga ēka.

LASI VĒL:

Papildināta - FOTO: Pārdaugavā atsākta vēsturiskās zeķu fabrikas Aurora nojaukšana
FOTO: Slavenās zeķu fabrikas Aurora pēdējais korpuss aiziet nebūtībāDalies ar šo rakstu