Arī PNB Banka ieviesīs limitus maksājumiem ar kodu karti 

Atbilstoši Eiropas Savienības komisijas deleģētajai regulai par pastiprinātām prasībām internetbankas karšu izmantošanā, PNB Banka šogad ieviesīs papildu drošības sistēmu internetbankas pakalpojumiem, informē bankas pārstāvji.

Db.lv, 14.01.2019

Foto: Zane Bitere/LETA

Klienti, kuri autorizācijai internetbankā šobrīd izmanto kodu kartes vai SMS-PIN, tiek aicināti pakāpeniski izvēlēties drošākus autorizācijas rīkus.

Pēc PNB Bankas datiem, šobrīd kodu kartes aktīvi izmanto tikai 3% no visiem klientiem, savukārt, lai autorizētos internetbankā ar SMS-PIN - 47%. Jau pagājušajā gadā tika novērota tendence, ka klienti izvēlas drošākus autorizācijas rīkus, vai arī veic maksājumus klātienē, kādā no bankas filiālēm visa Latvijā.

«Lai veicinātu pakāpenisku pāreju uz drošākiem autorizācijas rīkiem, no šī gada 18. marta PNB bankas klientiem, kuri autorizācijai internetbankā izmanto kodu karti, ikdienas norēķinu limits tiks samazināts līdz 20 eiro, bet mēneša limits - līdz 40 eiro. Pārejas periods ieviests, lai mudinātu klientus laicīgi izvēlēties drošus autorizācijas rīkus un neatlikt to uz pēdējo brīdi. Informējam, ka sākot no šī gada 17. jūnija, izmantojot kodu kartes autorizācijai internetbankā, vairs nevarēs veikt maksājumus - tikai pārskatīt kontu izrakstus, lasīt bankas paziņojumus, pieteikt jaunus bankas produktus un tamlīdzīgi,» skaidro PNB Bankas produktu attīstības un pārdošanas departamenta vadītāja Karīna Ribuša - Viļuma.

Autorizācija internetbankā, izmantojot kodu karti, tiks pārtraukta, sākot no 2019. gada 15. jūlija.

Tikmēr autorizējoties internetbankā ar SMS-PIN, no 2019. gada 15. aprīļa dienas limits tiks samazināts līdz 300 eiro, bet mēneša - līdz 1000 eiro, bet norēķinu iespēja tiks pārtraukta no 2019. gada 15. jūlija. Izmantojot SMS-PIN, autorizācija internetbankā tiks pārtraukta no 2019. gada 19. augusta, tādējādi noslēdzot pāreju uz drošākiem autorizācijas rīkiem.

Lasi Vēl:

Stājies spēkā maksājumu limits Swedbank kodu kartēm - ko visbiežāk jautā klienti?

Ažiotāža ap kodu karšu nomaiņu rada lielas rindas Swedbank filiālēs

Tendences banku sektorā mudina pirkt viedtālruņus

Bez viedtālruņa kodu karti aizstāt dārgāk

Jaunākais izdevums