Foto

Aston Martin atzīmē simtgadi ar jaunu konceptauto

Jānis Rancāns, 20.05.2013

Foto: Aston Martin

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lielbritānijas autobūves kompānija Aston Martin savai simtgadei par godu laidusi klajā konceptautomašīnu CC100 Speedster Concept. Transportlīdzekli iedvesmojis aizvadītā gadsimta piecdesmitajos gados ražotais sacīkšu auto DBR1.

Aston Martin DBR1 sacīkšu auto debitēja 1956. gadā un trīs gadus pēc kārtas uzvarēja izturības autosacīkstēs 24 Hours Nürburgring.

«Mēs vēlējāmies radīt kaut ko tādu, kas ļauj mums, atzīmējot simtgadi, raudzīties arī mūsu nākotnē. Iedvesmojoties no DBR1 mēs esam radījuši konceptu, kas piedāvā jaunu skatu,» prezentējot automašīnu, klāstīja Aston Martin dizaina direktors Mareks Reikmans (Marek Reichman).

CC100 aprīkots ar Aston Martin V12 sešu litru dzinēju un spēj sasniegt 100 kilometru lielu ātrumu četrās sekundēs. Konceptautomašīnas salona un virsbūves izgatavošanā izmantoti oglekļa kompozītmateriāli. Britu autobūves kompānija nav atklājusi jaunās konceptautomašīnas motora jaudu.

Gada pirmajā ceturksnī Aston Martin par 10% izdevies palielināt globālos pārdošanas apjomus. Tas noticis pateicoties lielajam pieprasījumam Ķīnā, kur tirdzniecības apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgu laika posmu, kāpuši par 36%.

Kompānija arī atzinusi, ka nākamo trīs līdz piecu gadu laikā Ķīna nodrošinās 25% no visiem Aston Martin pārdošanas apjomiem. Tikmēr Eiropā autotirgū paredzams noplakums.