Lai apmierinātu augošās klientu vajadzības un prasības, ir veikta VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) datu centra Rīgas radio un televīzijas tornī paplašināšana, informēja LVRTC pārstāvis Arno Pjatkins.
«Divus gadus pēc mūsu datu centra atklāšanas tas sasniedzis jaunu attīstības pakāpi un kļuvis par vienu no modernākajām datu glabātavām Baltijas valstīs,» lepojas LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.
Datu centra projektēšanu, izbūvi un paplašināšanu divās kārtās veica uzņēmums SIA FIMA. Veicot paplašināšanas darbus 2.kārtas ietvaros, netika apstādināta 1.kārtas darbība. Kā biznesa portālu db.lv informēja J. Bokta, izmaksas 1.kārtai bija 1,2 miljoni latu, savukārt 2. kārtai - 654 tūkstoši EUR.
Modernās infrastruktūras ieviešanai bija jāpielāgo padomju laikā izbūvētās šahtas un jānostiprina nesošās konstrukcijas, stāsta A. Pjatkins.
«Izmantojot attālināto WEB pieeju, klienti var sekot līdzi savu statņu tehniskajiem parametriem kā mitrums un temperatūra statnē, gan iegūt informāciju par parametriem, kas iespaido izmaksas, piemēram, operatīvi sekojot līdz patērētajai elektroenerģijai,» skaidro LVRTC IKT pakalpojumu daļas vadītājs Indulis Bikše.
LVRTC sadarbībā ar saviem partneriem piedāvā arī iespēju nomāt optiskās šķiedras no Rīgas līdz Stokholmai un, ja nepieciešams, arī no Frankfurtes līdz Stokholmai. Šis produkts ir orientēts uz operatoriem, kas darbojas starptautiskā mērogā un nodrošina jau augstāka līmeņa pakalpojumus (ethernet, interneta piekļuve), kas tiek nodrošināti gala klientiem.