Atlaistais Groupon vadītājs atklāj savu lielāko nožēlu

2013. gada 08. marts plkst. 15:29
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Slikto finanšu rādītāju dēļ atlaistais Groupon izpilddirektors Endrjū Meisons savā atvadu vēstulē darbiniekiem norādījis, ka visvairāk nožēlo, to, ka nepietiekams daudzums informācijas ļāvis aizēnot viņa intuīciju par to, kas visvairāk nepieciešams patērētājam.

Tāpat saviem darbiniekiem viņš novēlējis drosmi savu darbu «sākt no pircēja».  

Jau ziņots, ka tiešsaistes kuponu uzņēmumam paziņojot par vēl vieniem ceturkšņa zaudējumiem un tam sekojošu akcijas cenas kritumu 24% apmērā, Groupon līdzdibinātājs nolēma atlaist kompānijas izpilddirektoru Endrjū Meisonu (Andrew Mason). Atvadoties viņš darbiniekiem uzrakstījis atvadu vēstuli, kurā cita starpā pievērsās arī savām kļūdām.

Tāpat viņš to publicējis arī savā Twitter kontā, norādot, ka atvadu vēstule paredzēta Groupon darbiniekiem, bet, tā kā vēstule vienalga «noplūdīs», viņš to sociālajos tīklos laikus publicē pats.

«Pēc četriem ar pusi intensīviem un lieliskiem gadiem Groupon izpilddirektora amatā, esmu nolēmis pavadīt vairāk laika ar ģimeni,» atlaistais E. Meisons uzsāk savu atvadu vēstuli. «Tas bija jociņš – mani šodien atlaida,» viņš piebilst.

«Ja jūs brīnāties kādēļ, tad neesat pievērsuši uzmanību kompānijā notiekošajam,» viņš norāda un skaidro, ka divus ceturkšņus kompānija Groupon ir bijusi finansiāli vāja un akcijas cena kritās aptuveni par ceturto daļu. «Pēdējā pusotra gada notikumi runā paši par sevi – kā izpilddirektoram man par to ir jāatbild,» atzīst A. Meisons.

«Jūs Groupon darāt apbrīnojamas lietas un esat pelnījuši, ka «ārpasaule» dod jums otru iespēju,» pauž bijušais Groupon vadītājs. Viņš skaidro, ka ar savu klātbūtni stāv tai ceļā, taču ar līdz ar svaigu kompānijas izpilddirektoru darbiekiem šāda iespēja tiks dota. E. Meisons skaidro, ka pēdējo mēnešu laikā Groupon komanda ir strādājuši efektīvāk nekā jebkad.

Tāpat savā vēstulē viņš mierina tos, kas ir satraukušies par viņa likteni. «Lūdzu, neesiet nobažījušies – es mīlu Groupon un esmu ārkārtīgi lepns par to, ko esmu radījis. Esmu pilnīgā mierā ar to, ka vienā ceļa posmā esmu izgāzies,» viņš raksta.
«Ja Groupon būtu Battletoads videospēle, tad es justos tāpat it kā būtu sasniedzis Terra Tubes, nenomirstot pirmajā mēģinājuma reizē,» viņš mierina darbiniekus. «Esmu ļoti priecīgs, ka man bijusi iespēja kopā ar jums aizvest šo kompāniju tik tālu,» tā E. Meisons.

Runājot par saviem nākotnes plāniem, E. Meisons norāda, ka kādu laiku atpūtīsies un pēc tam mēģinās «izdomāt, kā iegūto pieredzi pārveidot par kaut ko produktīvu». Tāpat viņš piebilst, ka vēlas zaudēt svaru un varbūt kādam no bijušajiem darbiniekiem ir kādi ieteikumi.

Tāpat E. Meisons izteicis nožēlu, ka neklausīja savu intuīciju saistībā ar to, kas varētu būt vislabākais pircējam un pauda cerību, ka vadības maiņa dos Groupon darbiniekiem jaunu iespēju.

Reuters tehnoloģiju žurnālists un kritiķis Džons Eibels (John C. Abell) izteicies, ka vēstule atspoguļo pašlaik diezgan izplatīto vadības stilu, kad vadītāji drīzāk cenšas iekļauties komandā un nevada kompāniju «vecmodīgi» - atlaižot visus, kas varētu radīt jelkādu apdraudējumu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām