Automašīnas ar stūri labajā pusē reģistrēt nesteidz

2018. gada 15. novembris plkst. 8:45
Autors: Db.lv
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Pagājušas tikai pāris nedēļas kopš Latvijā iespējams oficiāli reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē, un pagaidām šādu gadījumu ir maz, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Arī pieprasījums pēc obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu īpašnieku atbildības (OCTA) apdrošināšanas polisēm šīm automašīnām ir zems, un apdrošinātāji norāda, ka cena vismaz pagaidām būs augstāka nekā automašīnām ar stūri kreisajā pusē.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Valdība šā gada 10. jūlijā pieņēma Ministru kabineta (MK) noteikumus, kas nosaka transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar stūri labajā pusē, un ar 1. novembri Latvijā atļauts reģistrēt šādus automobiļus pēc to pielāgošanas braukšanai pa brauktuves labo pusi. Lai reģistrētu automobili ar stūri labajā pusē, to atbilstoši MK noteikumu prasībām jāaprīko ar labās puses kustībai paredzētiem galvenajiem lukturiem, aizmugurējo miglas lukturi tā vidū vai kreisajā pusē vai diviem simetriski novietotiem lukturiem, papildus netiešās redzamības ierīcēm (videokameru, ekrānu, spoguļu pāri), lai nodrošinātu brauktuves kreisās puses pārredzamību no vadītāja sēdekļa labajā pusē.

Kā prognozēts, pirmajās dienās pēc tam, kad stājās spēkā likumdošanas grozījumi, kas ļauj reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē, autoīpašnieku atsaucība pagaidām nav liela, un, kā DB uzzināja Ceļu satiksmes drošības direkcijā, pagaidām reģistrētas vien pāris šādas automašīnas. Arī vairākos aptaujātajos servisos speciālisti atzina, ka pagaidām intereses par šādu automašīnu pārveidošanu, lai varētu droši pārvietoties pa Latvijas ceļiem, nav.

Ņemot vērā, ka valda uzskats, ka automašīnas ar stūri labajā pusē ir riskantākas nekā mūsu valstī ierastie transportlīdzekļi ar stūri kreisajā pusē, apdrošināšanas polises tām maksās dārgāk, ja vien statistika nākotnē nepierādīs, ka šie transportlīdzekļi ir tikpat riskanti kā ierastie, stāsta apdrošinātāji.

Visu rakstu Reģistrē maz lasiet ceturtdienas, 15.novembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu