Auto

Autovadītāji plāno protesta akciju uz Ventspils - Liepājas šosejas

Vēsma Lēvalde, 26.04.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Piektdien, 13. maijā, pulksten 16 uz Liepājas - Ventspils šosejas plānota miermīlīga autovadītāju protesta akcija, lai parādītu Satiksmes ministrijai, ka autovadītāji nav mierā ar ceļa stāvokli.

Iecerēts, ka autovadītāji pulcēsies uz Grobiņas – Ventspils šosejas pie krustojuma ar ceļu, kas ved uz Vērgali. Spēkratus plānots novietot brauktuves malās, ziņo portāls liepajniekiem.lv. Akcijas laikā paredzēts noskaidrot, kuri autovadītāji ir gatavi iesniegt pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā un atteikuma gadījumā cīnīties pat Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Kopīgi tiks sagatavota arī vēstule Satiksmes ministrijai un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ar prasību izklāstīt konkrētus šosejas atjaunošanas plānus.

Akcijas organizētāji iepriekš vērsušies Satiksmes ministrijā, norādot, ka sabrukušā ceļa dēļ daudziem autovadītājiem radušies materiāli zaudējumi, turklāt ceļa stāvoklis ir bīstams autobraucējiem. Uz iesniegumu, ko parakstīja 1122 autovadītāji, Satiksmes ministrija atbildēja ar vispārējām frāzēm, ko akcijas organizatori uzskata par atrakstīšanos. Ja arī uz jauno vēstuli netikšot saņemta atbilde ar konkrētiem faktiem, autovadītāji varētu rīkot nemiermīlīgu protesta akciju.

Iesniegumā tika aicināts atjaunot Grobiņas – Ventspils šoseju posmā līdz Pāvilostai, kā arī segt materiālos un morālos zaudējumus, kas radušies, bedraino ceļu izmantojot.

13. maija protesta akcijas rīkotājiem nepieciešams saņemt Pāvilostas novada domes atļauju. Pašvaldības vadītājs Uldis Kristapsons pieļauj, ka atļauju varētu dot, tomēr uzsver, ka personiski nav pārliecināts, vai ar piketiem iespējams kaut ko panākt. Viņaprāt, labāk būtu uzaicināt satiksmes ministru vai Latvijas Valsts ceļu vadītāju I. Pāži, lai paši izbrauc šo posmu.

Pāvilostas novada dome arī bija nosūtījusi vēstuli Satiksmes ministrijai ar aicinājumu uzlabot Ventspils šosejas stāvokli. Atbilde ļoti līdzinoties iedzīvotāju saņemtās vēstules saturam. Tā kā arī pašvaldību tas neapmierina, U. Kristapsons pieļauj, ka varētu sarīkot sapulci ar autovadītājiem, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs bažījas par tūrisma attīstības iespējām piejūras pilsētās, kas sasniedzamas pa šādu brauktuvi, tādēļ ir izbrīnīts, ka Liepājas un Ventspils pašvaldību vadītāji, kuriem ir ietekme uz valstī notiekošo, autoceļa stāvokļa uzlabošanas labā neko nedara. Lai apspriestu šo jautājumu, esot mēģinājis tikties ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu, taču viņa slimības dēļ tas nav izdevies. Savukārt pēc sarunas ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu sapratis, ka šai pusē dzirdīgas ausis neatradīsies. DB rīcībā esošā informācija gan liecina, ka Ventspils mēra Aivara Lemberga automašīna arī cietusi uz šī ceļa.

Autovadītāji, kuri vēlas piedalīties protesta akcijā, aicināti sūtīt savu akceptu uz e-pastu: bezcelsgv@inbox.lv. Tādējādi būs iespējams saņemt arī sīkāku izklāstu par protesta akcijas norisi.