Bankas

Baltic International Bank: Esam iecerējuši 5-10 gadu laikā parādīt, ka iespējams nišas piedāvājums

Žanete Hāka, 23.04.2019

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

AS Baltic International Bank jaunais biznesa modelis ir balstīts uz klientiem ar investīciju vajadzībām un potenciālu, portālam DB pastāstīja Baltic International Bank valdes priekšsēdētājs Viktors Bolbats.

«Izvērtējot pērnā gada neauditētos rezultātus, varam gūt apstiprinājumu, ka bankas izvēlētais stratēģiskais virziens un biznesa modelis ir pareizs. Atbilstoši jaunajam modelim jau esam panākuši, ka ieņēmumu lielāko daļu veido komisijas ieņēmumi. Komisijas par apkalpošanu, par brokerpakalpojumiem un aktīvu pārvaldīšanu aizņem lielāko daļu komisijas bankas ieņēmumu struktūrā. Investīciju pakalpojumi, kuros mēs varam klientam atlasīt projektus, piedāvāt līdzfinansēšanas projektus un aktīvu pārvaldīšanas stratēģiju. Pērn banka ieguva tiesības emitēt korporatīvās obligācijas, kā arī saņēma licenci, lai kļūtu par turētājbanku licencētiem aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumiem,» viņš stāsta.

Protams, ņemot vērā tendences nozarē, turpinās pārmaiņas klientu bāzē – samazinot augsta riska klientu skaitu. Jaunajā bankas modelī banka vairāk orientējas uz privātpersonām, vidējiem un mazajiem uzņēmumiem Latvijā. Bankas prioritārie tirgi pašlaik jau ir Latvija, citas Baltijas valstis, Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstis, kur biznesa principi un izpratne par darījumiem ir līdzīgi.

Bankas pakalpojumu «nišas» ir gan vietējā biznesa kreditēšana, gan arī plašākā izteiksmē kapitāla pārvaldīšana – proti, pakalpojumi, kas ļautu klientiem, kuru pamatmērķis ir izvietot līdzekļus, un klientiem, kuru mērķis ir rast finansējumu biznesa plāniem, apmierināt abas grupas. Šī ir kapitāla tirgus attīstības niša, kurā aktīvi iesākām darboties 2018. gada laikā. Šīs nišas augs nākamos gados, paredz V. Bolbats.

Arī klasiskais aktīvu pārvaldīšanas modelis, pēc viņa teiktā, Latvijā praktiski aprobežojas ar fondu produktiem un klasisku piedāvājumu, taču, augot jaunai klientu paaudzei, nākamo piecu gadu laikā aktuālāks kļūs jautājums par to, kā vieglāk piedāvāt investēšanas iespējas plašākam cilvēku skaitam, prognozē bankas vadītājs.

Turpmāko piecu gadu laikā V. Bolbats paredz uzplaukumu investīciju bankas pakalpojumos, kam šobrīd arī vairāk ir pievērsusies Baltic International Bank, ieguldot jaunas digitālās infrastruktūras izveidē un investīciju pakalpojumu izstrādē un ieviešanā, piemēram, korporatīvo obligāciju emisijas organizēšanā.

«Pilnīgi noteiktu redzu, ka nākamo piecu līdz desmit gadu laikā ir iespējams pierādīt, ka šāds biznesa modelis, kurš pastāv attīstītās valstīs – privately owned bank – privātā banka, individuāla apkalpošana, augstas pievienotās vērtības pakalpojumi, relatīvi neliels klientu daudzums pret lieliem spēlētājiem, ir dzīvotspējīgs un ienesīgs. Esam iecerējuši tuvāko piecu līdz desmit gadu laikā parādīt, ka iespējams nišas piedāvājums. Nišas bizness, bet pietiekami liels, lai banka strādātu ar peļņu,» viņš saka.