Baltic International Bank: FKTK lēmums pieņemts par pārbaudes rezultātiem, kas veikta pirms gada

2016. gada 09. marts plkst. 18:34
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Baltic International Bank respektē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu par soda piemērošanu bankai un valdes priekšsēdētājai, informē bankas pārstāvji. 

Komisijas lēmums attiecas uz klientu pagātnes darījumu izvērtēšanas un dokumentēšanas nepietiekamību, no šodienas skata punkta to vērtējot kā nepietiekošu bankas klientu izpēti. Lēmums ir pieņemts par pārbaudes rezultātiem, kas tika veikta pirms gada.

Pārbaudes laikā nelikumīgi darījumi konstatēti netika. Banka visas konstatētās nepilnības ir jau novērsusi, uzsver bankas pārstāvji. 

Savā lēmumā FKTK atzīst, ka banka šobrīd izpilda visas regulējošās prasības un turpina attīstīt savu iekšējo kontroles sistēmu.

FKTK padomes lēmums Baltic International Bank klientus un ikdienas darbu nekādi neietekmē. Stabili finanšu rādītāji un iepriekšējo gadu peļņa ļauj samaksāt uzlikto sodu, skaidro banka. 

Banka turpinās konstruktīvu sadarbību ar FKTK Latvijas banku sektora starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Vēl pirms pēdējās pārbaudes banka gan pēc savas iniciatīvas, gan pildot FKTK ieteikumus, ir investējusi cilvēkresursos un tehnoloģijās, kas tieši pilda Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas funkcijas. Pašlaik NILLTFN jomā ir nodarbināti 22 cilvēki, (2012.gadā - 8). 51 darbiniekam ir papildus pienākumi NILLTFN jomā. Darbinieki ir ieguvuši 6 ārzemju un 9 Latvijas dažādus AML (Anti-money laundering) sertifikātus. Banka papildus izmanto arī tehnoloģiskus risinājumus darījumu monitoringam, gadījumu analīzei, t.sk. dažādu sankciju sarakstu skrīningam (AML Suite). Pastāvīgi tiek uzlaboti bankas procesi un normatīvo dokumentu regulējums noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, sekojot FKTK ieteikumiem un pasaules labākai praksei, norāda banka. 

Baltic International Bank ir dibināta 1993. gadā. Banka ar rezervi izpilda visas FKTK regulējošās prasības. Pērnā gada nogalē. bankas pirmā līmeņa kapitāla pietiekamības rādītājs bija 12,7%, kopējais kapitāla pietiekamības rādītājs bija 17,6% un likviditātes rādītājs – 91,87%, kas ievērojami pārsniedz minimālo iekšējo normatīvu 60%. Bankas aktīvi pagājušajā gadā pieauga par 3,7% līdz 550,39 miljoniem eiro, klientu kopējie līdzekļi, tai skaitā aktīvi pārvaldīšanā, brokeru pakalpojumu portfelis, emitētie parāda vērtspapīri, noguldījumi, subordinētie depozīti pērn palielinājās par 7,6% līdz 728,19 miljoniem eiro.
Banka 2015. gadā strādāja ar 716 000 eiro peļņu, skaidro bankas pārstāvji. 

Db.lv jau rakstīja, ka FKTK padome šodien pieņēma lēmumu piemērot AS Baltic International Bank un tās valdes priekšsēdētājai Ilonai Guļčakai soda naudu, informē FKTK.

Bankai piemērots sods 1,1 miljona eiro apmērā, bet valdes priekšsēdētājai - 25 tūkstošu eiro apmērā.
 

Dalies ar šo rakstu