Balvu novadā atklās vienu no lielākajām kūdras pārstrādes ražotnēm Latvijā; ieguldīti 5 miljoni

2014. gada 02. septembris plkst. 11:14
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

5.septembrī notiks svinīga SIA Compaqpeat jaunās kūdras pārstrādes ražotnes atklāšana Balvu novada Briežuciema pagastā. Uzņēmums Compaqpeat ir nozīmīgs investors Latgales reģionā.

SIA Compaqpeat dibināta 2001.gadā, bet ar šobrīd esošo nosaukumu uzņēmums strādā kopš 2007.gada. Uzņēmums nodarbojas ar kūdras ieguvi, pārstrādi un dažādu substrātu ražošanu, un vairāk nekā 97% savas produkcijas eksportē, galvenokārt uz Eiropas Savienības dalībvalstīm, Āzijas un Arābu valstīm. SIA Compaqpeat savu pirmo kūdras pārstrādes ražotni atvēra 2009.gadā Rucavas novadā.

2012.gada sākumā SIA Compaqpeat pēc nomas tiesību iegūšanas Lutinānu purvā izveidoja jaunu struktūrvienību Balvu novada Briežciema pagastā. 2012.gada 27.jūlijā SIA Compaqpeat ES fondu aktivitātes Augstas pievienotās vērtības investīcijas ietvaros noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta Kūdras pārstrādes ražotnes izveide Balvos īstenošanu. Projekts tika uzsākts 2012.gadā un tā īstenošanas rezultātā tika uzbūvēta un 2014.gada aprīlī nodota ekspluatācijā jauna kūdras pārstrādes ražotne 5100 m2 platībā ar kopējo maksimālo ražošanas jaudu 600 000 m3 gadā. Ražotne ir pilnībā automatizēta un tajā uzstādītās 2 ražošanas līnijas nodrošina pilnu kūdras produktu ar augstu pievienoto vērtību - substrātu - ražošanas ciklu. Nākotnē plānots iegādāties vēl 2 jaunas ražošanas līnijas.

Uzņēmums jaunās ražotnes izveidē Balvu novadā līdz šīm ieguldījis aptuveni 5 milj. EUR.

Šobrīd uzņēmumā kopumā ir aptuveni 120 darbinieku, nodarbināto skaits ir atkarīgs no sezonas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds