Banka Citadele nav nozīmīgāko banku topā

2010. gada 17. novembris plkst. 13:31
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Banka Citadele, kuras priekštece Parex banka vēl pirms pāris gadiem bija otra lielākā Latvijas komercbanka pēc aktīvu apjoma, no pirmā trijnieka šobrīd atpaliek vismaz par pusmiljardu latiem.

Latvijas Komercbanku asociācijas dati liecina, ka šogad septembra beigās banka Citadele ar aktīvu apjomu 1,53 miljardu latu apjomā ieņem pagaidām stabilu piekto vietu. Par 314 miljoniem latu lielāki aktīvi ir DnB NORD Bankai, bet par 262 miljoniem latu tie mazāki ir Aizkraukles bankai, kas gan pēdējā gada laikā, neraugoties uz kreditēšanas strauju samazinājumu jau vairākus gadus pēc kārtas, uzrāda pieklājīgu aktīvu kāpumu – par trešdaļu gada laikā.

Asociācijas dati liecina, ka pēc aktīvu apjoma stabilu pirmo vietu ar 4,5 miljardiem latu savukārt ieņem Swedbank, pat neskatoties uz to, ka bankas aktīvu apjoms gada laikā uzrādījis 8,7% (jeb 434 milj. Ls) kritumu. Pirms pāris gadiem otra lielākā banka pēc aktīvu apjoma bija Parex banka (3,14 miljardi latu), bet šobrīd otra lielākā banka ar 2,95 miljardiem latu ir SEB banka (gada laikā kāpums par 0,1%), kurai ar 2,16 miljardiem latu seko Nordea banka (gada laikā kritums par 6,3%). Virs miljards latiem aktīvu apjoms šogad septembra beigās vēl bija Rietumu bankai, kas gada laikā aktīviem uzrādījusi 2,7% pieaugumu.

Citadeles panākumi noguldījumu jomā ir augstāki - kopējā banku noguldījumu apjomā (10,22 miljardi latu) bankas Citadele kopējais piesaistīto noguldījumu apjoms ir trešais lielākais, aptverot 11,5% tirgus. Tostarp privātpersonu noguldījumos banka Citadele ar 354,2 miljoniem latu ieņem trešo vietu, bet pēc uzņēmumu noguldījumu apjoma Citadele ar 561 milj. Ls ieņem piekto vietu.

Privātpersonu noguldījumu sektorā lielākais spēlētājs ar 773,7 miljoniem latu šogad septembra beigās bija Swedbank, kurai ar 438 miljoniem latu seko SEB banka, bet ceturto vietu ar 323 miljoniem latu ieņem Latvijas Krājbanka. Uzņēmumu noguldījumu ziņā līdere ir Aizkraukles banka ar piesaistītiem noguldījumiem 970 miljonu latu apjomā, kas turklāt ir par 46% vairāk nekā pirms gada. Tai ar 735 miljoniem latu seko Swedbank (gada laikā pieaugums par 24%), ar 669 milj. Ls seko Rietumu banka un ar 656 miljoniem latu - SEB banka.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds