Būve

Bezdarbs Smiltenei nedraud

Kārlis Vasulis, speciāli DB, 03.08.2016

Andris Lacbergs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Smiltene ir pašpietiekams novads, kas var lepoties ar labi sabalansētu uzņēmējdarbības vidi, intervijā DB pauž a/s A.C.B. grupā ietilpstošā ceļu būves uzņēmuma SIA 8 CBR valdes priekšsēdētājs Andris Lacbergs

Līdzīgi kā citi uzņēmēji, arī SIA 8 CBR valdes priekšsēdētājs Andris Lacbergs, stāstot par uzņēmējdarbības vidi Smiltenē, akcentē izteikto darbaroku trūkumu novadā. Pats uzņēmējs, lai arī aktīvi meklē jaunus darbiniekus, darbaroku trūkumu nedēvē par akūtu problēmu kompānijai, bet kritiski vērtē attieksmi pret inženieru profesiju valstī kopumā.

A. Lacbergs par pozitīvu aspektu novadā dēvē latvisko un attīstīto kultūras vidi. Tāpat par lielu Smiltenes priekšrocību viņš dēvē izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu blakus Vidzemes šosejai, kā arī ievērojamos mežu resursus. Tomēr uzņēmējs uzskata, ka novadā jau ir pietiekoši liels uzņēmumu skaits, kas varētu gan nodarbināt vietējos iedzīvotājus, gan absorbēt jaunu darbaspēku.

Ceļu būve, līdzīgi kā arī citas novadā strādājošo lielo uzņēmumu pārstāvētās nozares, ir smagnēja, kas prasa lielus kapitālieguldījumus, tomēr novada veiksmes pamatā ir ražošana un arī turpmākajā attīstībā būtu uz to jābalstās, pauž A. Lacbergs.

Visu rakstu Bezdarbs Smiltenei nedraud lasiet 3. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru