Bites jaunais īpašnieks investē Baltcom 

Mobilo telekomunikāciju operatora Bite jaunais īpašnieks - ASV investīciju kompānija Providence Equity Partners (Providence) - investējis līdzekļus arī citā Latvijas telekomunikāciju uzņēmumā - interneta un kabeļtelevīzijas operatorā Baltcom.

LETA, 25.7.2016

Foto: Ieva Lūka/LETA

Pēc vairāku piedāvājumu izskatīšanas Baltcom ir izvēlējies privātā kapitāla investīciju fonda Providence piedāvāto mezanīna finansējumu, lai palielinātu investīcijas uzņēmuma tālākajā attīstībā, aģentūru LETA informēja Baltcom pārstāvji.

Līdzšinējie Baltcom investori - kompānijas Ardian un Resource Partners - paliek Baltcom vairākuma akcionāri, informē uzņēmums.

Juridiski Baltcom pilnībā pieder Luksemburgā reģistrētajai kompānijā Rpax One S.A.. Jūnija sākumā Rpax One S.A. akcionāri palielināja pamatkapitālu par 50 000 eiro līdz 174 940 eiro un jaunemitētās akcijas, kas veido 28,5% kapitāla, nolemts pārdotas Latvijas uzņēmumam Bite Latvija par 3,5 miljoniem eiro, liecina akcionāru ārkārtas sapulces protokols.

Kopējā darījuma summa šobrīd netiek izpausta.

Bites pārstāve Anete Jansone aģentūrai LETA sacīja, ka ir noslēgts darījums, kurā Bites investori Providence kopā ar Biti investē Baltcom naudas līdzekļus.

«Tas ir biznesa orientēts solis, palīdzot Baltcom sasniegt savus mērķus, kā arī tas sniedz mums savu izdevīgumu,» piebilda Jansone.

Baltcom valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns norāda, ka lēmums izvēlēties tieši Providence piedāvāto mezanīna finansējumu pieņemts, jo šim privātajam investīciju fondam ir pārliecinoši plaša pieredze mediju, komunikācijas, izglītības un telekomunikāciju nozares uzņēmumos visā pasaulē.

«Esmu pārliecināts, ka šīs sadarbības ieguvums būs ne tikai papildus finansējums ar izdevīgiem nosacījumiem, bet arī Providence nozares zināšanas, kas var palīdzēt uzņēmuma izaugsmē,» norāda Buasēns.

Finansējums ļaušot Baltcom palielināt investīcijas telekomunikāciju tīkla un tehnoloģiju attīstībā, lai straujāk uzlabotu pakalpojumu kvalitāti un paātrinātu uzņēmuma izaugsmi, tostarp veicot iegādes darījumus.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Kā ziņots, ka Providence pērn nopirka Latvijā un Lietuvā strādājošo mobilo sakaru operatoru Bite. Savukārt šogad Providence no Zviedrijas investīciju kompānijas East Capital Explorer pirks Igaunijas lielākā kabeļtelevīzijas operatora un platjoslas interneta pakalpojumu sniedzēja Starman akciju kontrolpaketi. Igaunijas kompānijai jau pieder arī Lietuvas otrs lielākais interneta un kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzējs Cgates.

Latvija lielākā interneta un televīzijas pakalpojumu operatora Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis aģentūrai LETA jau iepriekš atzina, ka līdz ar Starman pārdošanu Bites jaunajam īpašniekam tiek radīti priekšnosacījumi spēcīga Baltijas līmeņa telekomunikāciju spēlētāja izveidei. «Aktīvu iegāde Latvijā un visu šo biznesu konsolidācija varēt būt loģisks nākamais solis,» atzina Gulbis.

Viņš skaidroja, ka Lattelecom valdes sagatavotais Lattelecom un mobilo telekomunikāciju operatora Latvijas Mobilais telefons (LMT) apvienošanas priekšlikums tika izstrādāts, ņemot vērā fiksēto un mobilo operatoru apvienošanās tendences Eiropā, un «redzams, ka šī tendence tiešā veidā skar arī Baltijas valstis».

«Latvijas telekomunikāciju uzņēmumiem kā tirgus līderiem būtu loģiski sekot šai tendencei, lai saglabātu konkurētspēju, jo spēcīgu, pāri robežām strādājošu integrētu telekomunikāciju operatoru veidošanās ir neizbēgams process,» šogad martā teica Gulbis, kurš uzskata, ka telekomunikāciju jomā veiksmīgi spēs darboties vien tās kompānijas, kas apvienos spēkus, integrējot gan mobilos pakalpojumus, gan platjoslas internetu, gan ražojot kvalitatīvu saturu.

Savukārt Ministru kabinets vēlāk nolēma vēl neapvienot Lattelecom un LMT, bet piesaistīt neatkarīgu starptautisku konsultantu un veikt makroekonomisko, mikroekonomisko un sociālekonomisko izpēti par turpmāko rīcību ar Lattelecom un LMT valsts kapitāla daļām, izskatot visus iespējamos rīcības variantus un novērtējot katra varianta stiprās un vājās puses.

Jau ziņots, ka SIA Baltcom 2014.gadā apgrozīja 15,7 miljonus eiro, bet strādāja ar 194 552 eiro lieliem zaudējumiem. Dati par 2015.gadu vēl nav pieejami.

SIA Bite Latvija pērn apgrozīja 68,2 miljonus eiro, bet uzņēmuma bruto peļņa bija 14,6 miljoni eiro.

 

Tevi varētu interesēt

Telekomunikāciju operatora Bite grupas valdes priekšsēdētāja amatu pamet Freds Renčaks,...

Telekomunikāciju cenas Latvijā ir zemākās, kurās bez tarifu celšanas vai subsīdijām iespējams...

Telekomunikāciju uzņēmums Baltcom, kas saviem klientiem piedāvā gan interneta, gan televīzijas...

No 1.jūlija visu telekomunikāciju operatora Bite tarifu plānu cenas tiks celtas par...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

ASV telekomunikāciju operators Verizon Communications Inc. nolēmis iegādāties interneta portālu...

Tehnoloģiju kompānija Apple Inc zaudē savu viedpulksteņu tirgus daļu konkurentam Samsung Electronics,...

Coolpad pagaidām lielākajā Eiropas tirgū pieejamajā viedtālrunī Max draudzīgi sadzīvo pieklājīgi...

Latvijas tirgū jau pieejams pirmais viedtālrunis pasaulē, kas aprīkots ar iebūvētu termiskās...

Veiksmīgi aizvadīts pirmais Facebook interneta drona Aquila lidojums, raksta MarketWatch....

Pasaulē lielākās interneta autortiesību pirātisma vietnes Kickass Torrents (KAT) ieņēmumi plūduši...

Lietuvas mobilo sakaru operators Tele2 sāk sadarboties ar interneta uzņēmumu Google -...

Mobilo sakaru operatora Tele2 apgrozījums šā gada pirmajā pusē ir audzis par...

Mobilā interneta popularitāte, viedtālruņu pārdošanas apjomu pieaugums, kā arī viedpalīgu...

Šā gada 28. un 29. novembrī Rīgā notiks globāls tehnoloģiju, dzīvesstila un...