Biznesa maratonists: Pāces vilnas fabrika izvēršas

2017. gada 03. aprīlis plkst. 6:40
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pāces vilnas fabrika 1. aprīlī oficiāli vērusi durvis savai vēstniecībai Rīgā, lai būtu tuvāk saviem  klientiem un sadarbības partneriem. Šogad Pāces vilnas fabrika atzīmē savas pastāvēšanas 125. gadadienu, un pēdējos gados tā ieguvusi jaunu elpu, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Fabrikā tapušās aitas vilnas dzijas šķeteres nu jau mēro ceļu ne tikai uz abām kaimiņvalstīm, bet arī uz Poliju, Vāciju, Somiju, Dāniju, Ukrainu, Krieviju un pat Japānu.

Pāces vilnas fabrikas saimnieki Dins un Jolanta Derkevici jokojot sevi dēvē par vilnas magnātiem. Dundadzniekiem piederošā pilna cikla vilnas fabrika tāda ir vienīgā Latvijā. Dins Derkevics tajā sāka saimniekot pašā krīzes karstumā, un nācies ieguldīt daudz spēka un līdzekļu, lai augtu līdz pašreizējiem apjomiem. Pēc tēva aiziešanas mūžībā Dins pārņēma biznesu un pirmos divus gadus pamatīgi iepazinās ar visu procesu – ražošanas mašīnām, mazgāšanu, krāsošanu. «Ja uzņēmuma vadītājs nezina savas mašīnas un to, kā tās darbojas, tad viņš nevar vadīt uzņēmumu,» viņš ir pārliecināts. Tagad jau pagājuši septiņi gadi vadītāja amatā, un Dins ir gandarīts, ka visu apguvis no pamatiem.

Pilns cikls – tas nozīmē dzijas mazgāšanu, plucināšanu, uzkāršanu, vērpšanu, tīšanu un krāsošanu. Interesanti, ka vilna tiek mazgāta vēl 1928. gadā ražotā mašīnā, un tai analogu atrast būtu ļoti grūti. Krāsošanā tiek izmantotas Šveices, Anglijas un Vācijas krāsas ar pazeminātu ķīmisko sastāvu. Krāsošanas process ir ilgs un tā laikā jāievēro nepieciešamā temperatūra, lai nepazustu lanolīns – jo augstāks tā koeficients, jo augstvērtīgāks produkts. Pāces vilnai koeficients ir 50–70%, kas salīdzinoši ir ļoti augsts. Izejvielu dundadznieki iepērk Latvijā un Igaunijā no aitu ganāmpulku īpašniekiem. Gadā Pāces dzirnavās pārstrādā ap 50–60 tonnu vilnas.

Visu rakstu Pāces vilnas fabrika izvēršas lasiet pirmdienas, 3.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām