Bizness 24h atkal meklē labākos 

Aizvadīta konkursa vidusskolēniem un studentiem "Bizness 24h" 1. kārta.

Db.lv, 13.2.2020

Foto: Publicitātes

Vidusskolēnu un studentu biznesa simulācijas spēļu konkursa "Bizness 24h" pirmā kārta norisinājās šā gada 5. februārī. Dalībai konkursā sevi pieteica 740 vidusskolēni un studenti no visas Latvijas, kuri pirmās kārtas ietvaros radīja praktiskus risinājumus "airBaltic" gadījuma izpētes situācijai, lai noskaidrotu ideju dzīvotspēju, kā arī 200 veiksmīgākos un prasmīgākos konkursa dalībniekus, kuri turpinās cīņu 2. kārtā.

Konkursa pirmās kārtas ietvaros dalībnieki risināja "airBaltic" un Banku augstskolas īpaši sagatavoto business case study jeb gadījuma izpētes uzdevumu. Šogad konkursa norisē visievērojamākās pārvērtības piedzīvoja konkursa pirmā kārta, kuras koncepts tika pilnībā mainīts. Dalībniekiem tika sniegta iespēja piedalīties konkursā ne tikai klātienē, Banku augstskolas telpās, bet arī attālināti ar tiešsaistes palīdzību.

Dalībnieku komandas 12 stundu garumā iepazinās ar unikālu un ierobežotas piekļuves informāciju par biznesa procesiem, veica dažādus kontroluzdevumus, kurus prezentēja un noteica "airBaltic" pārstāvji, un strādāja pie reālu izaicinājumu risināšanas. Visas konkursa dalībnieku komandu izstrādātās un piedāvātās idejas gadījuma izpētes ietvaros tika nodotas "airBaltic" pārstāvjiem, lai uzņēmums iepazītos ar tām un, iespējams, ieviestu šos risinājumus reālajā dzīvē. Gadījuma izpētes metode ļauj dalībniekiem iepazīties ar reālu informāciju par uzņēmuma līdzšinējām biznesa aktivitātēm, analizēt pieejamo informāciju un finanšu datus, lai nonāktu pie savas unikālās idejas problēmas risinājumam.

Šī metode ļauj komandu dalībniekiem iejusties uzņēmuma vadītāju un konsultantu lomās, simulējot stratēģijas izstrādes procesu, veicot reālus finanšu aprēķinus, kā arī plānojot mārketinga un komunikācijas aktivitātes.

Šajā kārtā tika pārbaudīta dalībnieku prasme sastrādāties komandās un zināšanas par uzņēmējdarbību. Kā paši dalībnieki vēlāk atzina - katrs komandas dalībnieks varēja atklāt, iepazīt un pierādīt savas stiprās puses, darbojoties ar pieejamās informācijas analizēšanu, jaunu ideju izstrādi, tehniskā noformējuma izveidi un rezultāta demonstrēšanu.

Pēc mazāk kā nedēļas konkursa otrajā kārtā 20. un 21. februārī divi simti ar biznesa domāšanu apveltītie jaunie prāti tiksies Banku augstskolas telpās, lai šoreiz izspēlētu valsts politisko un ekonomisko procesu simulāciju spēli "Prezidents - papildinātais". Šīs kārtas laikā tiks pārbaudītas problēmu risināšanas, organizācijas stratēģijas, finanšu plānošanas, efektīvas komunikācijas un sadarbošanās komandā prasmes. Taču tikai divdesmit piecas komandas, kuras sevi vislabāk parādīs otrajā kārtā, turpinās cīņu konkursa trešajā kārtā jeb finālā.

"Bizness 24h" ir Latvijā lielākais ikgadējais biznesa simulāciju konkurss vidusskolēniem un studentiem, kura ietvaros dalībnieki var iegūt jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību vai pārbaudīt jau esošās reālās simulācijās.

Konkursu organizē Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu, "Nordic Training International", Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, "Swedbank", "airBaltic" un "Dienas Biznesu".

Komandas sacenšas savā starpā ne tikai par "Biznesa Guru 2020" titulu, bet arī par vērtīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem: 800 EUR naudas balvu no "Swedbank", atlaidi studijām Banku augstskolā 1500 EUR apmērā, biznesa apmācībām no "Nordic Training International", kā arī citām sponsoru balvām.

Konkursa norises gaitai iespējams sekot līdzi konkursa mājaslapā www.bizness24h.lv vai Facebook lapā www.facebook.com/Bizness24h.

Tevi varētu interesēt

Līdz 31.janvārim iespējams pieteikties ikgadējam biznesa simulāciju konkursam vidusskolēniem...

Rīgā norisinājies inovāciju konkursa «EIT Jumpstarter» fināls, kurā apbalvoja labākos Eiropas...

Uzsākot astoto sezonu, LU studentu Biznesa inkubatora programma pulcējusi vairāk nekā 100...

Šodien ir izsludināts konkurss «Rīgas satiksmes» jaunās valdes kandidātu atlasei. Paredzēts,...

Latvijas komandas konkursanti ieguvuši 3 medaļas par izcilību pasaulē lielākajā un prestižākajā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Kamīns bieži vien ir nozīmīgs interjera elements, taču ne visās ēkās to...

Divas uzņēmīgas igaunietes īstenojušas jauku ieceri, kas iepriecina gan bērnus, gan vecākus,...

Ņujorkas modes nedēļas ietvaros Taimskvērā norisinājās hiTechMODA modes skates, kas piedāvāja...

Šajā piektdienā rubrikā "Kā top?" portāls "Db.lv" aicina ielūkoties "Ziemeļu Enkura" alus...

Katru mēnesi Labklājības ministrija saņem piecus līdz astoņus pieteikumus no uzņēmumiem, kas...

Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubators aicina visus interesentus un jaunos uzņēmējus...

"Uzņēmēju fabrika" ir praktiskas video nodarbības, kuru mērķis ir apmācīt topošos uzņēmējus,...

Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā Talsu Radošās Sētas...

Ar zīmolu "bistro Balts" saistītie uzņēmumi aizvadīto gadu plāno pabeigt ar 500...

Sporta tehnoloģiju uzņēmums "xTimer" izstrādā laika mērīšanas sistēmu sportistiem, lai palīdzētu...